VM.PL
System do zdalnego zarzadzania routerami i urządzeniami przemysłowymi
Czytaj więcej

Szczegóły projektu

Kategoria:
Back-end solution, Front-end solution
Branża:
Inżynieria przemysłowa
Miasto:
Laer, Niemcy
Model współpracy:
Project Outsourcing
Model płatności:
Time & Materials
Czas trwania projektu:
Od czerwca 2018

Wyzwanie

Firma Welotec z Laer (Niemcy) chciała zbudować nowy system do zdalnej obsługi technicznej dla operatorów i konstruktorów maszyn przemysłowych. Wyzwanie postawione przed tym projektem to zapewnienie łatwej, funkcjonalnej oraz przede wszystkim bezpiecznej (uniemożliwiającej przejęcie danych przez osoby trzecie) obsługi. Oprócz tego system musiał być obsługiwany przez osoby bez technicznego backgroundu.

Welotec od samego początku do realizacji tego zadania rozważał wynajęcie firmy zewnętrznej spoza Niemiec. Współpraca pomiędzy nami zainicjowana została po wcześniejszym spotkaniu w Laer. Klientowi spodobał się przede wszystkim nasz biznes plan oraz sposób prowadzenia firmy.

Przebieg

Projekt rozpoczęliśmy w czerwcu 2018 roku. Do jego wykonania zapewniliśmy 2 doświadczonych programistów PHP oraz Project Managera.

Na początku klient chciał samodzielnie zarządzać przebiegiem prac, zlecając naszym developerom konkretne taski. Później jednak to my całkowicie przejęliśmy odpowiedzialność za wykonanie i prowadzenie projektu, ponieważ było to dla niego wygodniejsze. Przez cały czas klient wspierał nas jednak swoją ekspertyzą: aktywnie ustalał z nami poszczególne rozwiązania oraz nadzorował cały przebieg na regularnych spotkaniach. Dzięki temu projekt realizowany był efektywniej i sprawniej.

Co robimy?

  • Rozwój aplikacji do zdalnego zarzadzania routerami i urządzeniami przemysłowymi.
  • Implementacja nowych funkcji wymaganych przez klienta.
  • Konfiguracja systemu na bazie obrazu dockerowego.
  • Regularne spotkania i warsztaty z klientem w celu wybrania najbardziej optymalnych rozwiązań.

Rezultat

W ciągu kilku miesięcy od rozpoczęcia projektu nasi deweloperzy zbudowali pierwszą gotową wersję systemu. Aktualnie pracujemy jeszcze cały czas nad rozwojem nowych, dodatkowych funkcji.

Dzięki przygotowanej przez nas aplikacji, nasz klient oferuje rozwiązanie, które pozwala automatycznie i bezproblemowo wdrożyć infrastrukturę VPN na całym świecie bez konieczności ruszania się z biura. Dodatkowo system działa w infrastrukturze klienta zapewniając w ten sposób spójność danych, a co za tym idzie bezpieczeństwo i pełną kontrolę nad danymi i aplikacjami.

Dzięki naszej współpracy Welotec umacnia swoją pozycję na rynku nowoczesnych rozwiązań przemysłowych, sprzedając niezwykle funkcjonalny i bezpieczny system.

Od klienta

"Byłem pod wrażeniem wiedzy, jaką posiadali developerzy VM.PL. Doskonale rozumieli nasze cele, a ich sugestie stanowiły dla nas dużą dodatkową wartość. Bardzo szybko zrozumieli zastosowanie kompleksowej aplikacji w konkretnych przypadkach użycia."

Jos Zenner
CTO, Welotec GmbH

Technologie

Klient

Firma Welotec istnieje na rynku od kilkudziesięciu lat. Są oni ekspertami w dziedzinie komunikacji przemysłowej i automatyki. Specjalizują się głównie w trzech sektorach: Smart Energy, Smart City, Smart Industry. Rozwijają produkty takie jak: routery, anteny a także systemy i rozwiązania telekomunikacyjne/techniczne dla swoich klientów.

Witryna klienta: https://www.welotec.com/

Dedykowany system diagnostyczny dla nauczycieli polskich szkół

Pod koniec 2013 roku wydawnictwo zgłosiło się do nas z zapytaniem o zrealizowanie większego projektu: utworzenie dedykowanego systemu diagnostycznego dla nauczycieli polskich szkół, którzy używali ich podręczników.
Zobacz kolejny

Design, Development, DevOps czy Cloud - jakiego zespołu potrzebujesz, aby przyspieszyć pracę nad swoimi projektami?

Porozmawiaj ze specjalistami, aby porozmawiać o swoich potrzebach.

Jakub Orczyk
Członek zarządu / Dyrektor sprzedaży
VM.PL
Zamów bezpłatną konsultację
Jakub Orczyk

Umówmy się na spotkanie!

Z przyjemnością odwiedzimy Cię w Twoim biurze. Pozwoli nam to osobiście przedyskutować możliwości i korzyści współpracy.

Jeśli chcesz się z nami umówić na spotkanie, zostaw wiadomość. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia dogodnego terminu.

* Prosimy wypełnić wszystkie obowiązkowe pola.
Umówmy się na spotkanie!