System do zdalnego zarzadzania routerami i urządzeniami przemysłowymi

Wyzwanie

Firma Welotec z Laer (Niemcy) chciała zbudować nowy system do zdalnej obsługi technicznej dla operatorów i konstruktorów maszyn przemysłowych. Wyzwanie postawione przed tym projektem to zapewnienie łatwej, funkcjonalnej oraz przede wszystkim bezpiecznej (uniemożliwiającej przejęcie danych przez osoby trzecie) obsługi. Oprócz tego system musiał być obsługiwany przez osoby bez technicznego backgroundu.

Welotec od samego początku do realizacji tego zadania rozważał wynajęcie firmy zewnętrznej spoza Niemiec. Współpraca pomiędzy nami zainicjowana została po wcześniejszym spotkaniu w Laer. Klientowi spodobał się przede wszystkim nasz biznes plan oraz sposób prowadzenia firmy.

Przebieg

Projekt rozpoczęliśmy w czerwcu 2018 roku. Do jego wykonania zapewniliśmy 2 doświadczonych programistów PHP oraz Project Managera.

Na początku klient chciał samodzielnie zarządzać przebiegiem prac, zlecając naszym developerom konkretne taski. Później jednak to my całkowicie przejęliśmy odpowiedzialność za wykonanie i prowadzenie projektu, ponieważ było to dla niego wygodniejsze. Przez cały czas klient wspierał nas jednak swoją ekspertyzą: aktywnie ustalał z nami poszczególne rozwiązania oraz nadzorował cały przebieg na regularnych spotkaniach. Dzięki temu projekt realizowany był efektywniej i sprawniej.

Co robimy?

Rozwój aplikacji do zdalnego zarzadzania routerami i urządzeniami przemysłowymi
Implementacja nowych funkcji wymaganych przez klienta
Konfiguracja systemu na bazie obrazu dockerowego
Regularne spotkania i warsztaty z klientem w celu wybrania najbardziej optymalnych rozwiązań

Rezultat

W ciągu kilku miesięcy od rozpoczęcia projektu nasi deweloperzy zbudowali pierwszą gotową wersję systemu. Aktualnie pracujemy jeszcze cały czas nad rozwojem nowych, dodatkowych funkcji.

Dzięki przygotowanej przez nas aplikacji, nasz klient oferuje rozwiązanie, które pozwala automatycznie i bezproblemowo wdrożyć infrastrukturę VPN na całym świecie bez konieczności ruszania się z biura. Dodatkowo system działa w infrastrukturze klienta zapewniając w ten sposób spójność danych, a co za tym idzie bezpieczeństwo i pełną kontrolę nad danymi i aplikacjami.

Dzięki naszej współpracy Welotec umacnia swoją pozycję na rynku nowoczesnych rozwiązań przemysłowych, sprzedając niezwykle funkcjonalny i bezpieczny system.

Szczegóły projektu

Kategoria: Back-end solution, Front-end solution
Branża: Komunikacja przemysłowa, automatyka
Miasto: Laer, Niemcy
Model współpracy: Project Outsourcing
Model płatności: Time and Material
Czas trwania projektu: Od czerwca 2018

Technologie:

Byłem pod wrażeniem wiedzy, jaką posiadali developerzy. Doskonale rozumieli nasze cele, a ich sugestie stanowiły dla nas dużą dodatkową wartość. Bardzo szybko zrozumieli zastosowanie kompleksowej aplikacji w konkretnych przypadkach użycia.

Jos Zenner
CTO / Welotec GmbH

Klient

Firma Welotec istnieje na rynku od kilkudziesięciu lat. Są oni ekspertami w dziedzinie komunikacji przemysłowej i automatyki. Specjalizują się głównie w trzech sektorach: Smart Energy, Smart City, Smart Industry. Rozwijają produkty takie jak: routery, anteny a także systemy i rozwiązania telekomunikacyjne/techniczne dla swoich klientów.

https://www.welotec.com/

Kontakt

Członek:

ICT & Digital Business Association Berlin & Brandenburg
Wrocław VM.PL sp. z o.o. ul. T. Kościuszki 82 50-441 Wrocław +48 71 341 76 40 office@vm.pl www.vm.pl
Lublin VM.PL sp. z o.o. ul. 1 Maja 13 20-410 Lublin 81 534 26 66