WARUNKI WSPÓŁPRACY

Rynek IT rozwija się bardzo dynamicznie, w vm.pl podążamy za nowymi trendami wykorzystując najnowsze rozwiązania, tak, aby jak najlepiej wykonać powierzoną nam pracę i zapewnić wysoką jakość dostarczanych produktów. Nasze rozwiązania dostosowane są do konkretnych wymagań i potrzeb klienta, każdy projekt traktujemy indywidualnie.

Łukasz Borzęcki

Prezes Zarządu // Dyrektor Działu IT

POLITYKA NEARSHORING

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom najwyższą jakość świadczonych usług. Dlatego chcielibyśmy przedstawić Ci naszą politykę dotyczącą współpracy w modelu Nearshoring. Chociaż nie są to ścisłe reguły postępowania, bardzo lubimy pracować zgodnie z tymi zasadami.

Nasi developerzy są obecni w biurze klienta, kiedy projekt się rozpoczyna. Mogą pozostać na miejscu tak długo, jak to konieczne – od jednego dnia po 2 miesiące.
Nasz typowy przepływ pracy jest przejrzysty. Nasz zespół pracuje nad wszystkimi zadaniami korzystając z Jira lub innego oprogramowania. Używamy też Git, więc każda linia kodu może zostać przejrzana przez klienta. Inspekcja kodu jest częstą praktyką stosowaną wśród naszego zespołu. Możemy również zapewnić Project Managera w celu wsparcia realizacji projektu.
W celu aktualizacji statusu projektu każdego ranka odbywają się rozmowy (daily calls) z klientem. Z reguły komunikujemy się przez Skype, Hangouts lub inny komunikator. Naszą praktyką jest przypisanie całemu zespołowi sali ze stałym łączem wideo.
Planujemy regularne, osobiste spotkania przynajmniej raz w miesiącu. Zwykle odwiedzamy klienta podczas sesji planowania. Ewentualnie product owner ze strony klienta odwiedza nas w naszym biurze
Zdajemy sobie sprawę, że czasami zdalne rozwiązanie problemu nie jest możliwe. W takim przypadku jesteśmy gotowi natychmiast odwiedzić naszego klienta. Jesteśmy również otwarci na wizyty klientów w naszym biurze – zawsze są mile widziane. Oczywiście każdy projekt wymagać nieco innego podejścia, dlatego jesteśmy otwarci na zmiany w powyższym modelu działań.

Project outsourcing

W przypadku outsourcingu projektów pobieramy opłaty zgodnie z podstawowym schematem cenowym, za godzinę pracy developerów. Wszelkie dodatkowe koszty rozpatrywane są indywidualnie i mogą obejmować:

  • Projekt funkcjonalny
  • Product Ownera
  • Dokumentację techniczną projektu
  • Wszelkie inne koszty właściwe dla projektu, które są naliczane z góry

Proces współpracy w tym modelu wygląda następująco:

  • Spotykamy się z klientem w jego biurze (lub klient odwiedza nas)
  • Podpisujemy umowy o zachowaniu poufności, aby pomysły i know-how naszych klientów były naprawdę bezpieczne
  • Klient przedstawia nam swój pomysł biznesowy lub dokumentację pożądanego produktu
  • Następnie analizujemy go oraz wstępnie oceniamy jego koszt i prawdopodobny harmonogram prac
  • Po otrzymaniu pełnego projektu funkcjonalnego lub po jego opracowaniu przez naszą firmę szacujemy dokładny czas i koszt realizacji projektu
  • Kiedy uzgodnimy harmonogram, podpisujemy umowę i zaczynamy współpracę!

Kontakt

Członek:

ICT & Digital Business Association Berlin & Brandenburg
Wrocław vm.pl sp. z o.o. ul. Kościuszki 82 50-441 Wrocław +48 71 341 76 40 office@vm.pl www.vm.pl
Lublin vm.pl sp. z o.o. ul. 1 Maja 13 20-410 Lublin 81 534 26 66