MODELE WSPÓŁPRACY

/ NEARSHORE SOFTWARE ENGINEERING

Posiadamy bogate doświadczenie w realizacji różnorodnych projektów IT w oparciu o model Nearshoring. Zapewniamy dedykowane, kompetentne zespoły specjalistów IT, którzy mogą wesprzeć Twój team przy rozwoju danego projektu lub też podjąć się całkowicie nowego. Oto nasze 2 zasadnicze modele, w których możemy współpracować.

TEAM OUTSOURCING

/ WSPARCIE REALIZACJI PROJEKTU – NASI SPECJALIŚCI DOŁĄCZĄ DO TWOJEGO ZESPOŁU

Nasi wykwalifikowani i doświadczeni programiści mogą w krótkim czasie dołączyć do Twojego zespołu, aby wesprzeć jego realizację. Każdy projekt rozpoczynamy po stronie klienta. Później w trakcie jego trwania dbamy o częste, regularne wizyty u naszych partnerów. Taki model pracy gwarantuje pomyślną realizację nawet najbardziej wymagającego projektu.

To w jaki sposób pracujemy zależy od danego projektu i indywidualnych potrzeb klienta. Oto jak standardowo wygląda nasza współpraca z partnerami oparta na modelu Nearshoring. Chociaż nie są to ścisłe reguły postępowania, bardzo lubimy pracować zgodnie z tymi zasadami.

MODEL DZIAŁANIA

Nasi developerzy są obecni w biurze klienta, kiedy projekt się rozpoczyna. Mogą pozostać na miejscu tak długo, jak to konieczne – od jednego dnia po 2 miesiące.
Nasz typowy przepływ pracy jest przejrzysty. Nasz zespół pracuje nad wszystkimi zadaniami korzystając z Jira lub innego oprogramowania. Używamy też Git, więc każda linia kodu może zostać przejrzana przez klienta. Inspekcja kodu jest częstą praktyką stosowaną wśród naszego zespołu. Możemy również zapewnić Project Managera w celu wsparcia realizacji projektu.
W celu aktualizacji statusu projektu każdego ranka odbywają się rozmowy (daily calls) z klientem. Z reguły komunikujemy się przez Skype, Hangouts lub inny komunikator. Naszą praktyką jest przypisanie całemu zespołowi sali ze stałym łączem wideo.
Planujemy regularne, osobiste spotkania przynajmniej raz w miesiącu. Zwykle odwiedzamy klienta podczas sesji planowania. Ewentualnie product owner ze strony klienta odwiedza nas w naszym biurze
Zdajemy sobie sprawę, że czasami zdalne rozwiązanie problemu nie jest możliwe. W takim przypadku jesteśmy gotowi natychmiast odwiedzić naszego klienta. Jesteśmy również otwarci na wizyty klientów w naszym biurze – zawsze są mile widziane. Oczywiście każdy projekt wymagać nieco innego podejścia, dlatego jesteśmy otwarci na zmiany w powyższym modelu działań.

PROJECT OUTSOURCING

/ REALIZACJA KOMPLEKSOWEGO PROJEKTU IT

Posiadamy wykwalifikowany i doświadczony zespół specjalistów IT, który jest gotowy w krótkim czasie zdefiniować Twoje oczekiwania i podjąć się realizacji Twojego projektu z zachowaniem najwyższych standardów jakości. W zależności od Twoich potrzeb – wdrożymy dla Ciebie projekt w oparciu o dostarczoną dokumentację, bądź też przeprowadzimy warsztat, aby poznać, co dokładnie chciałbyś zrobić.

Zawsze staramy się jak najlepiej poznać Ciebie oraz system, jaki chcesz zrealizować. Wspólnie zbudujemy dla Ciebie wizję pracy nad projektem oraz profile końcowych użytkowników. Oto nasz typowy proces działania przed rozpoczęciem prac nad projektem. Oczywiście każde zlecenie wymaga innego podejścia dlatego nasz proces działania zawsze dopasowujemy do indywidualnych potrzeb i sugestii klientów.

MODEL DZIAŁANIA

01
Pierwsze spotkanie
Przed rozpoczęciem współpracy spotkamy się z Tobą w celu uzyskania wstępnych informacji na temat projektu.
02
Umowa o zachowaniu poufności
Następnie podpisujemy umowy o zachowaniu poufności, aby Twoje pomysły i know-how były naprawdę bezpieczne.
03
Przedstawienie założeń projektu
Przedstawiasz nam swój pomysł biznesowy bądź, jeśli posiadasz – dokumentację funkcjonalną pożądanego produktu.
04
Wstępna estymacja kosztów
Po przedstawieniu nam wstępnych założeń projektu, dokładnie go analizujemy, oceniamy koszt oraz prawdopodobny harmonogram prac.
05
Przygotowanie projektu funkcjonalnego
Jeśli nie masz jeszcze projektu funkcjonalnego, nasi specjaliści mogą przeprowadzić z Tobą warsztaty, których efektem będzie dokładny opis tego, co potrzebujesz.
06
Harmonogram prac oraz koszt
Po dostarczeniu nam pełnego projektu funkcjonalnego (lub po jego opracowaniu przez nas) przygotujemy listę zagadnień i zasugerujemy priorytet ich wykonania. Następnie dobierzemy odpowiednią technologię i zespół, który będzie mógł dla Ciebie projekt przygotować. Poznasz także zgrubny budżet, który pozwoli Ci na ewentualną optymalizację zakresu projektu.
07
Rozpoczęcie prac
Ostatnim etapem jest obustronna akceptacja ustalonych założeń i rozpoczęcie współpracy.

Rynek IT rozwija się bardzo dynamicznie, w VM.PL podążamy za nowymi trendami wykorzystując najnowsze rozwiązania, tak, aby jak najlepiej wykonać powierzoną nam pracę i zapewnić wysoką jakość dostarczanych produktów. Nasze rozwiązania dostosowane są do konkretnych wymagań i potrzeb klienta, każdy projekt traktujemy indywidualnie.

Łukasz Borzęcki

Prezes Zarządu // Dyrektor Działu

Kontakt

Wrocław VM.PL sp. z o.o. ul. T. Kościuszki 82 50-441 Wrocław +48 71 341 76 40 office@vm.pl www.vm.pl
Lublin VM.PL sp. z o.o. ul. 1 Maja 13 20-410 Lublin 81 534 26 66
Ravensburg VM.PL sp. z o.o. Vertriebsbüro Deutschland ul. Tettnanger Straße 20 88214 Ravensburg +49 751 95889632

Członek:

ICT & Digital Business Association Berlin & Brandenburg