Newsy

Nowy Rf360 projekt – oprogramowanie do zarządzania procesem produkcyjnym

14.10.2019
Niedawno rozpoczęliśmy pracę nad zupełnie nowym projektem dla Systema Art of Automation. Nasz partner z Drezna to jeden z wiodących dostarczycieli usług inżynieryjnych, operacyjnych i łańcucha dostaw. Ich główna działalność to wspieranie klientów w integracji, automatyzacji, optymalizacji i wizualizacji środowiska produkcyjnego.

Nasi wykwalifikowani developerzy pracują (wspólnie z zespołem z Drezna i Regensburga) nad oprogramowaniem do zarządzania procesem produkcyjnym w wytwarzaniu urządzeń półprzewodnikowych. Zadaniem projektu jest automatyzacja linii produkcyjnej: integracja urządzeń, sterowanie procesem produkcyjnym, zarządzanie materiałem.

Projekt ma charakter długoterminowy (przewidywany czas to trwania to aż 5 lat). Nowe oprogramowanie ma na celu pomóc w kompleksowym zarządzaniu produkcją. Podczas jego tworzenia korzystamy z dużej ilości technologii m.in. Java, .NET, SAP, MSSQL, Angular, TIBCO.

Pomimo iż projekt trwa jeszcze stosunkowo krótko, współpraca przebiega bardzo dobrze, a cały proces posuwa się dynamicznie naprzód. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszych efektów!

Niemiecki z Vm.pl - nowa edycja

09.09.2019
Język niemiecki w branży IT jest niedoceniany, a przecież daje tak dużo możliwości. Najlepszym dowodem są nasi pracownicy, którzy chętnie uczęszczają na lekcje niemieckiego w trakcie pracy, aby potem móc kontaktować się z klientami i uczestniczyć w wyjazdach do Berlina, Drezna, czy Hannoveru. Znajomość języka daje nie tylko pewność w utrzymaniu komunikacji biznesowej, ale również poszerza spektrum możliwości zawodowych, jakie czekają na osoby, które posługują się już nie tylko językiem angielskim.

Dlatego ruszamy z kolejną, jeszcze lepszą i jeszcze większą edycją otwartego kursu języka niemieckiego w VM.PL. Wysłuchaliśmy wszystkich głosów poprzednich uczestników i zapewniamy, że zastosowaliśmy się do ich uwag.

Tym razem organizujemy więcej grup i wprowadzamy więcej profesjonalnego słownictwa. Największą atrakcją będzie jednak konkurs w którym dla najlepszego kursanta do wygrania będzie intensywny kurs niemieckiego w Berlinie lub Wrocławiu!

Ruszamy już październiku! Po wszystkie informacje związane z zapisami i nowymi warunkami kursu zapraszamy na stronę: http://niemiecki.vm.pl, a ze wszelkimi pytaniami pod adres niemiecki@vm.pl

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

Nowy projekt – oprogramowanie dla branży automotive

06.08.2019
Parę miesięcy temu rozpoczęliśmy pracę nad zupełnie nowym projektem dla Carano Software Solutions Gmbh. Firma IT z Berlina jest jednym z wiodących dostarczycieli profesjonalnego oprogramowania do zarządzania flotą. Stosują najnowsze rozwiązania w dziedzinie zarządzania flotą i wynajmu, a także handlu samochodami.

Nasi wykwalifikowani developerzy Java pracują (wspólnie z zespołem w Berlinie) nad znaczącym rozwojem produktu klienta – aplikacji internetowej umożliwiającej konfigurację i finansowanie pojazdów, takich jak samochody czy skutery.

Dzięki regularnym wizytom w siedzibie naszego partnera współpraca przebiega płynnie, a cały proces wdrażania nowych funkcjonalności (takich jak możliwość sprawdzania informacji o pojazdach i wykresów bieżących wydatków) w aplikacji, posuwa się dynamicznie naprzód.

Bardzo się cieszymy, że możemy brać udział w tym ciekawym projekcie i nie możemy doczekać się odkrywania dalszych nowych wyzwań związanych z jego rozwojem.

Nowy film o vm.pl

16.07.2019
Przez ostatni miesiąc nasi pracownicy i członkowie zarządu pracowali wspólnie ze studiem filmowym Camera-S nad nowym projektem. Rezultatem naszej współpracy jest nowy film biznesowy o naszej firmie.

W krótkim klipie można poznać vm.pl od podszewki. Dzielimy się m.in. szczegółami na temat aktualnie realizowanych projektów dla zagranicznych klientów a także opowiadamy o naszym modelu pracy, dzieląc się swoimi odczuciami i spostrzeżeniami.

Głównym celem filmu było przede wszystkim przedstawienie nas a także naszych wartości, którymi od lat kierujemy się we współpracy z partnerami. Ponieważ nasza działalność jest międzynarodowa, w naszym filmie posługujemy się aż trzema językami obcymi (angielski, niemiecki, francuski).

Jesteśmy bardzo zadowoleni z uzyskanych efektów. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu.

Rozmowa na temat Nearshoringu z naszym klientem - podcast

02.07.2019

W ostatnim czasie jeden z naszych klientów (firma IT z Drezna) miał okazję wystąpić w podcaście ANALOG FIRST, DIGITAL SECOND. Kanał tworzony przez firmę SAR Business Solutions z Drezna regularnie zamieszcza nagrania o tematyce biznesowej skierowane dla przedsiębiorców z branży IT.

W odcinku 28 rozmowa toczy się wokół tematyki Nearshoringu. Nasz klient opowiada przede wszystkim o swoim dotychczasowym doświadczeniu i wrażeniach w pracy w tym modelu. Swoją opinie opiera na kilkuletniej współpracy z naszą firmą.

Rozmówca radzi na co zwrócić uwagę przy wyborze partnera biznesowego oraz przed jakimi najważniejszymi wyzwaniami organizacyjnymi, finansowymi i kulturowy staje przedsiębiorca.

Wyjaśnia również jakie są najbardziej znaczące metody działania Nearshoringu, które przyniosły pozytywne rezultaty w rozwoju jego długoterminowego projektu.

Jest nam wyjątkowo miło, gdyż usłyszeliśmy przy tym mnóstwo pozytywnych zdań o naszej firmie. Cieszymy się, że nasz klient jest zadowolony z dotychczasowej współpracy z nami i mamy nadzieję na jej pomyślną kontynuację.

Serdecznie zachęcamy do posłuchania całej wypowiedzi.

* podcast jest prowadzony w języku niemieckim

Relacja z wystąpień w Berlinie

18.06.2019
W zeszłym tygodniu pojechaliśmy do Berlina, aby z innymi członkami ITCorner (wrocławskiego clustra) uczestniczyć w wydarzeniu organizowanym przez SIBB. Spotkania rozpoczęliśmy od wizyty w berlińskim ratuszu, gdzie Jakub Orczyk, członek naszego zarządu, opowiadał o działalności ITCorner w ramach panelu „Zwei Länder eine Wirtschaft” (Dwa kraje, jedna gospodarka). Przedstawił również historię vm.pl, która doskonale ukazuje, jakie korzyści płyną ze współpracy firm polskich i niemieckich.

Po wystąpieniu udaliśmy się do Berlin Partner für Wirtschaft und Technologie GmbH – organizacji współpracującej z Senatem Berlina i prawie 300 berlińskimi firmami.

Dzień zakończyliśmy uczestnictwem w SIBB Summit, gdzie Jakub Orczyk ponownie mógł się wypowiedzieć, tym razem o samym Wrocławiu i działalności ITCorner.

Wyjazd ten był dla nas niezwykłe owocny, ponieważ mieliśmy okazję nie tylko wypromować naszą firmę oraz SIBB, którego jesteśmy członkami, ale mogliśmy także spotkać się z wieloma interesującymi ludźmi związanymi z branżą IT, których łączy ciekawość świata i żądza wiedzy.

Jednak jak zawsze nie zatrzymujemy się i już teraz przygotowujemy się na wizytę w październiku partnerów SIBB w ramach edycji „Made in Wrocław”, zorganizowanej przez Wroclaw Agglomeration Development Agency (ARAW). Będzie to doskonała okazja to zapoznania się z produktami znanych marek i lokalnych startupów, a także spotkania entuzjastów najnowszych technologii i do poszerzenia naszej sieci kontaktów.

Do zobaczenia we Wrocławiu!

Kompleksowy projekt dla branży industry 4.0

28.05.2019
Na początku roku zdecydowaliśmy się pomóc w ekscytującym projekcie dla niemieckiej firmy działającej w branży 4.0.

Apronic to startup z Emsdetten, która modernizuje i przyspiesza procesy produkcyjne fabryk. Apronic oferuje swoim klientom wyspecjalizowany system zbierania danych z linii produkcyjnych, który mierzy wydajność w czasie rzeczywistym. Dane te znacznie poprawiają wydajność procesu produkcyjnego.

Stworzyliśmy zespół złożony z naszych trzech doświadczonych programistów i project managera, aby pomóc w tworzeniu nowych funkcji zaprojektowanych dla konkretnych zamówień klientów.

Naszym zadaniem było również zmodernizowanie obecnego systemu Apronica, aby na liniach produkcyjnych nasz klient mógł uruchomić naszą aplikację bezpośrednio na stacji bez korzystania z systemu operacyjnego. Zrefaktorowaliśmy kod, aby był bardziej nowoczesny i wydajny. Skupiliśmy się także na konsultacjach, aby wybrać najlepsze rozwiązania.

Klient złożył nam wizytę w lutym w naszym biurze, aby omówić nowe zadania i wzmocnić nasze relacje. Rezultatem tego spotkania jest przyspieszenie pracy i dodanie nowego programisty do zespołu.

Nasza współpraca jest bardzo dynamiczna i zaczyna przynosić owoce. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwania i sukcesy związane z projektem!

VM.PL organizuje kolejny meetup!

23.05.2019
Nasze poprzednie spotkania były zawsze zatłoczone, więc tym razem zarezerwowaliśmy miejsce z większą przestrzenią dla naszych uczestników. Pub Wędrówki jest jednym z najpopularniejszych miejsc spotkań we Wrocławiu i może pomieścić aż do stu naszych gości.

Zaprosiliśmy Bartosza Kuczyńskiego, aby porozmawiał o ArchUnit – darmowej, prostej i rozszerzalnej bibliotece do sprawdzania architektury kodu Java przy użyciu każdego standardowego frameworka do testów jednostkowych.

Ponieważ mamy wielu programistów Java w naszym biurze i wciąż istnieje zapotrzebowanie na wykwalifikowanych developerów na rynku pracy, mamy nadzieję, że nasz prelegent rzuci trochę więcej światła na tę technologię dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu i osobowości.

Nadal możesz dołączyć do wydarzenia na naszej stronie na Facebooku i zarejestrować się po darmowy bilet. Pizza, gadżety, dużo zabawy i świetna atmosfera!

Zapisy:
https://www.facebook.com/events/592120974634246/

Wystąpienie w Berlinie i udział w SIBB Summit 2019

20.05.2019
6 czerwca wybieramy się do wraz z 10 innymi członkami wrocławskiego clustra ITCorner do Berlina. Odbędzie się tam wydarzenie organizowane przez stowarzyszenie SIBB, którego także stanowimy część.

Zaczniemy od spotkania niemiecko-polskich organizacji otoczenia biznesu w ratuszu miejskim, którego motywem przewodnim będzie temat „Dwa kraje – jedna gospodarka”. W samo południe nasz członek zarządu, Jakub Orczyk wygłosi w imieniu IT Corner prezentację w języku gospodarzy. Omówione zostaną m.in. działalność i historia clustra, a także korzyści ze współpracy pomiędzy firmami polskimi i niemieckimi, czego doskonały przykład stanowi vm.pl.

Wieczorem tego samego dnia również wspólnie z ITCorner będziemy uczestniczyć w SIBB Summit 2019. Wydarzenie będzie koncentrować się na podsumowaniu ubiegłorocznych działań SIBB, a także na wymianie intelektualnej pomiędzy entuzjastami z branży IT.

Naszym celem jest jak najlepsza promocja rodzimego stowarzyszenia, wymiana wspólnego doświadczenia oraz zdobycie nowych kontaktów biznesowych. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i spotkania z nami.

Więcej informacji oraz bilety na wydarzenie:
https://www.eventbrite.de/e/sibb-summit-2019-tickets-55282219607

Rok pełen wyzwań w IT Corner − członkostwo w Zarządzie

17.04.2019
Minął już rok, odkąd Łukasz Borzęcki – prezes naszej firmy, został członkiem zarządu ITCorner. Jest to stowarzyszenie zrzeszające ludzi związanych z rynkiem nowych technologii we Wrocławiu. Jego głównym celem jest wzmacnianie komunikacji między małymi i średnimi firmami pragnącymi tworzyć innowacyjne projekty IT.

Przez ten czas Łukasz aktywnie działał w zarządzie, dbając o pozyskiwanie nowych członków (dołączyło aż 13 nowych firm), którzy wnieśli cenną wiedzę i świeże pomysły do IT Corner. Podobną funkcję pełni w vm.pl, znajdując wartościowych pracowników, którzy wierzą w to, co robimy i zostają z nami na dłużej.

Łukasz organizował również liczne spotkania, które skupiały się na wymianie wiedzy między ludźmi z branży IT, na których każdy mógł podzielić się swoimi doświadczeniami i sposobami na prowadzenie firmy. Celem spotkań było zainspirować i dać impuls do działania nad rozwojem swojej firmy.

Łukasz został poproszony, aby opowiedzieć o historii vm.pl i w jaki sposób udało się zdobyć rynek niemiecki podczas kongresu ITC Summit 2019. Był jednym z kilkunastu prelegentów, którzy dzielili się swoją wiedzą z 300 przedsiębiorcami z całej Polski.

Jednak rozrastająca się firma potrzebowała coraz więcej czasu i uwagi prezesa. Łukasz musiał jednocześnie zajmować się nadzorowaniem procesu rekrutacji dla stowarzyszenia i skupiać się na działaniach na rzecz własnej firmy. Musiał zatem podjąć trudną decyzję i zrezygnował z członkostwa w zarządzie IT Corner. Choć to postanowienie było niełatwe dla obu stron, Łukasz spotkał się z całkowitym zrozumieniem zarządu, który doskonale wie, jak wielką odpowiedzialnością jest własna działalność na rynku.

Łukasz nie planuje jednak rozstać się z IT Corner na zawsze. W przyszłości planuje powrócić do zarządu, aby dalej brać czynny udział w inspirujących działaniach stowarzyszenia. Na dzień dzisiejszy Łukasz pozostaje członkiem stowarzyszenia i będzie je wspierał na ile czas pozwoli.

Rozwój nowoczesnej strony internetowej w Drupal

03.04.2019
W ubiegłym miesiącu połączyliśmy siły z labor b designbüro - biurem projektowym z Dortmundu, które wspiera firmy we wzmacnianiu ich marki i rozpoznawalności dzięki nowoczesnej strategii brandingu. Labor b designbüro tworzy także indywidualne systemy i strony internetowe.

Trzech naszych bardzo doświadczonych współpracowników specjalizujących się w Drupalu dołączyło do zespołu klienta, aby stworzyć stronę internetową dla renomowanych publicznych instytutów badawczych w Niemczech. Celem strony jest przedstawienie nowoczesnego sposobu, w jaki instytut opracowuje i realizuje projekty.

4 marca pojechaliśmy do Dortmundu, aby wziąć udział w tygodniowym rozpoczęciu prac, podczas którego mieliśmy okazję poznać szczegóły projektu. Ponadto dzięki zespołowi labor b designbüro opracowaliśmy budowę witryny. Rozdzieliliśmy zadania i zaplanowaliśmy kolejne kroki.

Od tego czasu nasi programiści pracują zdalnie z naszego biura we Wrocławiu. W obecnym tempie wersja MVP projektu powinna zostać ukończona do końca kwietnia. Bardzo się cieszymy, że możemy wziąć udział w kolejnym angażującym projekcie, który poszerzy naszą wiedzę i wzmocni kontakty z firmami zagranicznymi.

Otwarte kursy niemieckiego w VM.PL!

12.02.2019
Język niemiecki odgrywa coraz większe znaczenie na rynku pracy w Polsce oraz w biznesie. Szczególnie widoczne jest to we Wrocławiu gdzie z roku na rok przybywa firm z kapitałem niemieckim oraz tych współpracujących z naszymi zachodnimi sąsiadami. My jesteśmy doskonałym przykładem – w zeszłym roku aż 80% naszych przychodów pochodziło ze strony niemieckich klientów.

Z doświadczenia wiemy, że osoby ze znajomością niemieckiego są wyjątkowo cenieni i poszukiwani w każdej branży, a szczególnie w IT. Od kilku lat nasi pracownicy mają możliwość uczęszczać na zajęcia językowe prowadzone w naszym biurze. Teraz postanowiliśmy wyjść z taką inicjatywą na zewnątrz organizując otwarte kursy niemieckiego, zaadresowane do wszystkich specjalistów IT.

Pierwsza próba zapełnienia grup zakończyła się sukcesem i już 12 lutego uruchomiliśmy zajęcia na dwóch poziomach: B1 oraz B2.

Nasze kursy prowadzone są przez native speakera i nastawione są przede wszystkim na aspekt praktyczny – usprawnienie komunikacji oraz naukę słownictwa branżowego. Dla wygody naszych uczestników zajęcia odbywają się 2x w tygodniu w godzinach wieczornych.

Jak dotąd otrzymujemy bardzo pozytywne recenzje. Za kilka miesięcy planujemy uruchomić kolejną turę zapisów. Już teraz zachęcamy wszystkich do uczestnictwa. To doskonała okazja do podniesienia swoich kompetencji językowych a tym samym zwiększenia swojej wartości na rynku pracy. O formowaniu nowych grup będziemy na bieżąco informować na naszej stronie oraz na profilach social media.

Vm.pl na DIGITAL FUTUREcongress 2019 we Frankfurcie!

24.01.2019
Miło nam ogłosić że po raz kolejny bierzemy udział w targach w Niemczech jako wystawcy. Tym razem jedziemy Frankfurtu, gdzie 14 lutego będziemy mieli stoisko na największym wydarzeniu poświęconym zarządzaniu IT w Hesji – DIGITAL FUTUREcongress 2019.

Motto targów to… „Discover business 4.0 – średnie przedsiębiorstwa spotykają się z cyfryzacją”… i oto co można na nich doświadczyć:

  • kongres z ponad 50 wykładami na 5 scenach na temat najważniejszych tematów związanych z cyfryzacją średnich przedsiębiorstw
  • ponad 140 wystawców oraz wiele ważnych sieci kontaktów z ciekawymi produktami i usługami związanymi z optymalizacją firmy
  • najważniejsze informacje z branży i top-keynotes.

Naszym celem jest znalezienie potencjalnych partnerów do współpracy w tym regionie a także lepsze poznanie rynku i wymiana wspólnych doświadczeń z innymi uczestnikami. Oprócz tego z dużym zain¬teresowaniem poznamy nowości z branży podczas wykładów i prezentacji innych wystawców. To bę¬dzie z pewnością ciekawy i inspirujący dzień!

Serdecznie zapraszamy 14 lutego do Congress Center Messe Franfurt. Będziecie mogli nas spotkać na stoisku R13.

Więcej informacji oraz bilety do kupienia tutaj:
https://www.digital-futurecongress.de

Dołączamy do SIBB! 

8.01.2019
VM.PL nigdy się nie zatrzymuje! Z radością informujemy, że właśnie zostaliśmy oficjalnie członkiem SIBB – niemieckiego stowarzyszenia przedsiębiorstw i organizacji z branży IT w Berlinie i Brandenburgii. Główna misja SIBB to budowanie sieci współpracy pomiędzy firmami, wymiana informacji oraz transfer wiedzy i technologii.

Działania stowarzyszenia są nam dobrze znane, ponieważ już od dłuższego czasu (2 lata) braliśmy czynny udział w różnych jego aktywnościach. Oficjalne członkowsko pozwoli nam zacieśnić współpracę z klientami na niemieckim rynku z tego regionu a także pozyskać i rozwijać nowe projekty.

Dołączenie do SIBB pokazuje przede wszystkim to, że rynek niemiecki ma dla nas kluczowe znaczenie. W przyszłości chcielibyśmy nadal skupiać na nim swoje działania – rozwijać współpracę zarówno z obecnymi klientami, jak i zdobywać nowych. Nie mamy wątpliwości, że stowarzyszenie będzie aktywnie wspierać nas w naszych zamierzeniach, a samo członkostwo poprawi nasz wizerunek wiarygodnego partnera na rynku niemieckim.

Optymistycznie patrzymy na Nowy Rok i niecierpliwie czekamy na nowe wyzwania!

Rozwój inteligentnych rozwiązań dla Welotec

7.12.2018
W Vm.pl już nie raz udowadnialiśmy że wyzwania to nasza specjalność!

Ostatnio podjęliśmy się realizacji kompleksowego projektu dla kolejnego niemieckiego klienta. Współpracę z nami nawiązała firma Welotec z Laer (Nadrenia Północna-Westfalia), która poszukiwała doświadczonego zespołu do stworzenia nowych rozwiązań.

Welotec specjalizuje się w rozwijaniu produktów i systemów w dziedzinie komunikacji przemysłowej i automatyzacji. Jej główne działania skupiają się na 4 gałęziach przemysłu: Smart Energy, Smart City, Smart Farming oraz Smart Industry.

Celem naszych działań jest stworzenie od podstaw oprogramowania przeznaczonego do zarządzania dużą ilością routerów zainstalowanych w różnych inteligentnych urządzeniach i maszynach (miedzy innymi w rolniczych).

Dzięki aplikacji administratorzy będą mogli łatwiej śledzić zachowania i działania każdego routera. Poza tym ich konfiguracja i firmware pozostaną zawsze aktualne.

Na koniec warto wspomnieć że jest to nasz pierwszy duży projekt realizowany w Lublinie. Na miejscu pracuje cały zespół programistów wraz z Project Managerem, natomiast nad przebiegiem działań czuwa bezpośrednio Customer Manager, pełniący obowiązki w naszej siedzibie we Wrocławiu.

Jesteśmy bardzo zadowoleni że mamy okazję realizować tak ambitny projekt z niewątpliwie ciekawej i przyszłościowej branży jaką jest Internet of Things. Liczymy na kolejne, równie wymagające przedsięwzięcia już niebawem!

How to build your microservice for 0 downtime deployment on k8s?

19.10.2018
Serdecznie zapraszamy na kolejny w tym roku meetup organizowany przez Vm.pl!

Tym razem zaprosiliśmy gwiazdę specjalną - Wojtka Barczyńskiego, trenera, wykładowcę WSB Wrocław/ALK Warszawa, Lead Tech Developer w SMACC, który odkryje przed nami dlaczego k8s jest jego ulubioną bronią.

Wojtek będzie opowiadał o mikroserwisach i ich powiązaniu z Kubernetes. Na spotkaniu dowiecie się m.in. jak rozpocząć budowę sieci mikroserwisów od zera oraz zaznajomicie się ze strategiami deploymentu nowych wersji serwisu. Kod przykładowej aplikacji będzie pokazywany w Golang i Pythonie.

Jak zawsze nie zabraknie najlepszego w mieście piwa rzemieślniczego oraz pizzy. Wiemy że nic tak dobrze jak to nie wspomaga zdobywanie wiedzy!

Możecie wciąż zapisać się na wydarzenie tutaj: https://www.meetup.com/pl-PL/meetup-group-nGBiendv/events/nljkhqyxnbmc/

Przy okazji, tym razem postanowiliśmy działać bardziej oficjalnie i stworzyliśmy naszą własną grupę na Meetup na potrzeby zarówno tego wydarzenia, jak i kolejnych. Możecie nas znaleźć pod sekretną nazwą, która wskazuje na to, z czego najbardziej słyniemy: Pizza&Tech. Dołączcie, aby jako pierwsi dowiadywać się o kolejnych naszych epickich eventach!:
https://www.meetup.com/pl-PL/meetup-group-nGBiendv/

Do zobaczenia wkrótce w Vm.pl!

Otwieramy oddział w Lublinie!

21.08.2018
Po kilkudziesięciu latach swojego istnienia właśnie zrobiliśmy kolejny duży krok do przodu, oficjalnie otwierając nowy oddział pod drugiej stronie kraju, w centrum Lublina.

Biuro w tej lokalizacji otwiera nam możliwości na współpracę z programistami z regionu. Takie rozwiązanie oznacza również dla nas większą elastyczność i możliwość zatrudniania więcej developerów w tym samym czasie, tym bardziej, że nowy oddział znajduje się w pobliżu głównego dworca kolejowego, co jest atrakcyjne dla potencjalnych pracowników.

Rozpoczęliśmy już współpracę z trzema developerami, którzy pracują obecnie nad międzynarodowymi projektami z naszymi zagranicznymi klientami. Lublin jest również dobrze skomunikowany z europejskimi miastami, dzięki czemu możemy spotkać się z klientami zagranicznymi równie łatwo jak z Wrocławia.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować naszemu partnerowi za bezcenną pomoc w formalnych sprawach związanych z otwarciem oddziału. Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia nas przy ul. 1 Maja 13 w Lublinie!

Vm.pl po raz kolejny!

30.07.2018
Z dumą informujemy, że nasza firma po raz kolejny znalazła się w gronie najlepszych usługodawców z branży IT w Polsce. Po dokładnej analizie, zostaliśmy docenieni w rocznym rankingu Clutch jako wiodąca firma tworząca dedykowane oprogramowanie, a tego roku The Manifest – siostrzana strona Clutcha – wyróżnił vm.pl Software House jako jedną z najlepszych firm tworzącą oprogramowanie webowe w Polsce!

W zeszłym roku informowaliśmy o naszej obecności oraz potwierdzonej, wysokiej pozycji na Clutchu. Jako najlepsza platforma przeprowadzająca badania B2B, służąca ocenie i recenzji, Clutch ocenia firmy na wielu różnych płaszczyznach i regularnie publikuje wyniki tych badań w swoim katalogu. Bycie uwzględnionym w ich najważniejszym rankingu roku świadczy o naszej wysokiej pozycji na nasyconym rynku.

Liczba naszych klientów oraz projektów ciągle wzrasta, tak samo jak liczba zadowolonych klientów, którzy chętnie dzielą się swoimi pozytywnymi opiniami na temat dostarczanych przez nas usług znajdujących się na naszym profilu na Clutchu.

Jeden z naszych parterów, który zwrócił się do nas w celu rozwoju oprogramowania dla wydawnictwa, poświęcił czas na rozmowę z Clutchem oraz podzielił się opinią o nas: “Imponujące zaplecze technologiczne i wiedza to rzeczy, które uważam za najcenniejsze w vm.pl”.

Poświęcamy się produkowaniu wybitnego oprogramowania oraz dostarczaniu niezrównanej satysfakcji naszym klientom. Nasza obecność na Clutchu postrzegana jest przez nas jako świadectwo tych zobowiązań. Ważne jest dla nas jednak, abyśmy potrafili usatysfakcjonować klientów oraz odpowiednio przekładali ich pomysły na rzeczywistość. Nasz profil na Clutchu jest dla nas dodatkowym wyrazem wdzięczności od naszych klientów. Pragniemy podziękować za wszystkie dotychczasowe współprace przy projektach i nie możemy doczekać się już kolejnych!

Dokształcanie się na JSConf EU 2018

26.06.2018
Jednym z najważniejszych celów zespołu VM.PL jest nieustanne poprawianie swoich umiejętności zawodowych. Z tego powodu bierzemy udział w najważniejszych wydarzeniach branżowych – zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych.

W dniach 2-3 czerwca nasi programiści uczestniczyli w jednej z najbardziej znanych konferencji poświęconych JavaScript – JSConf EU 2018 w Berlinie. Wydarzenie odbywające się kilka razy roku na różnych kontynentach zrzesza pracujących zawodowo pasjonatów JavaScript z całego świata.

Podczas tej edycji mieliśmy okazję spotkać różne wpływowe firmy – zarówno startupy, jak i takich gigantów jak Google, Facebook czy Microsoft. Jeszcze bardziej wartościowe było dla nas wysłuchanie mnóstwa inspirujących prezentacji oraz zamienienie słowa z legendarnymi guru programistycznego świata, takimi jak twórca Node.js – Ryan Dahl czy komitet TC39 – ECMAScript®, odpowiedzialny za projekt języka JavaScript.

Z wielkim entuzjazmem poznaliśmy wszystkie nowe funkcje, które pojawią się w przyszłych edycjach JS (nie możemy się już doczekać, aż zaczniemy je wdrażać w swoim kodzie). Równie interesująca były dla nas rozmowy na temat silników oraz najważniejszych składników nowoczesnych wirtualnych maszyn JavaScript.

Uczestniczenie w takiej światowej klasy konferencji było dla nas olbrzymią przyjemnością. Wszystkie prezentacje były niezwykle inspirujące. Mieliśmy też możliwość poznać ludzi z całego świata, wymienić się wspólnymi pomysłami, celami i doświadczeniami oraz poznać aktualne trendy i nowości ze środowiska programowania. Gorąco polecamy wydarzenie wszystkim takim pasjonatom JavaScript jak my. Z niecierpliwością czekamy już na kolejną edycję!

Vm.pl na targach Business Digital 2018 w Lipsku!

28.05.2018
Miło nam ogłosić, że 30 maja 2018 będziemy obecni na targach Business Digital 2018 w Lipsku jako wystawcy!

Business Digital to organizowane po raz pierwszy regionalne targi IT, których tematyka obejmuje szerokie pojęcie digitalizacji i potrzebę jej wdrażania jej współcześnie w przedsiębiorstwach. Na wydarzeniu wystawcami będzie ponad 50 firm IT z centralnych Niemiec, które prezentować będą swoje innowacyjne produkty i usługi informatyczne, będące odpowiedzią na wymagania współczesnego rynku. Równolegle z wystawami odbywać się będą prowadzone przez specjalistów wykłady informacyjne z najróżniejszych dziedzin branży IT, aktualnych problemów i trendów.

Dla nas udział w targach jest okazją do przyjrzenia się głębiej działalności firm IT w środkowych Niemczech i poznania aktualnych trendów w branży w ogóle. Przede wszystkim jednak cieszymy się na możliwość spotkania z nowymi potencjalnymi partnerami biznesowymi i porozmawiania na temat korzyści z nawiązania współpracy. Ponadto z przyjemnością spotkamy się również z naszymi obecnymi klientami.

Serdecznie zapraszamy na stanowisko F03. Do zobaczenia już w środę w Lipsku!

Code Smell Meetup na horyzoncie!
W Vm.pl pachnie nowym meetupem! Tym razem nasz zespół wymiesza aromaty najlepszej pizzy i piwa rzemieślniczego z czymś całkowicie przeciwnym... CODE SMELL.

Podczas meetupu VM-er Paweł wprowadzi uczestników w szczegóły pojęcia code smell, wyjaśni najbardziej użyteczne wskazówki z książki Martina Flowera: Refactoring - Improving the Design of Existing Code oraz pokaże przykładowe, przygotowane przez siebie rozwiązania problemu.

Ostatni punkt programu to gorąca dyskusja, którą mamy nadzieję wywołają omawiane zagadnienia.

Oczekujemy was już 10 maja w godz. 17:00-20:00. Pamiętajcie o wcześniejszym zarejestrowaniu się oraz podzieleniem się tym newsem ze znajomymi. Do zobaczenia wkrótce!

Rejestracja oraz więcej informacji: www.event.vm.pl

Nowy projekt w Laravelu!
Początek wiosny to najlepszy czas na nowe zadania (choć przyjmujemy zlecenia także późną jesienią)! Nasz zespół ostatnio nie próżnuje – ze świeżą energią ruszyliśmy do Luksemburga, aby rozpocząć nowy projekt w Laravelu.

Dwóch naszych utalentowanych programistów będzie wspierać rozwój aplikacji Doctena służącej do wyszukiwania lekarzy specjalistów oraz rezerwowania wizyt medycznych online. Z Docteny korzystają już klienci z Luksemburga, Belgii, Holandii, Austrii, Szwajcarii i Niemiec.

Usługa jest stale rozwijana i w szybkim tempie zyskuje na popularności – za jej pośrednictwem każdego miesiąca dokonywanych jest około miliona rezerwacji spośród ponad 10 000 dostępnych specjalistów. Tak duże liczby czynią ją wiodącą platformą tego typu w Europie. My natomiast napawamy się dumą, że uczestniczymy po raz kolejny w ważnym, interesującym i międzynarodowym przedsięwzięciu.

Workshop IQ@SIBB: DOCKER 101 in Berlin – podsumowanie
Dwa wydarzenia zorganizowane przez nas w przeciągu 2 miesięcy – to był zdecydowanie intensywny okres i zarazem duże wyzwanie dla całego naszego zespołu.

Drugi warsztat z Dockera - Workshop IQ@SIBB: DOCKER 101 – practical introduction, to pierwsze w historii wydarzenie, które zorganizowaliśmy za granicą. Dzięki naszemu niemieckiemu partnerowi – stowarzyszeniu SIBB e.V., mieliśmy przyjemność poprowadzić warsztat w samym centrum Berlina.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ponad 20 uczestnikom, za przybycie, aktywność oraz inspirujące dyskusje, mieliśmy okazję przeprowadzić podczas warsztatu.

Dziękujemy również pozostałym uczestnikom – oglądającym naszą relację na żywo online. Mamy nadzieję, że zaprezentowane przez nas treści i praktyczne ćwiczenia były interesujące i przydatne.

Niezmiernie cieszymy się i jednocześnie jesteśmy dumni, że udało nam się sprostać oczekiwaniom niemieckiej publiczności. Organizowanie po raz pierwszy wydarzenia na taką skalę było dla nas także niezwykle ważnym i inspirującym doświadczeniem, które z pewnością wykorzystamy przy okazji kolejnych meetupów.

Już nie możemy doczekać się ponownych okazji do spotkania!

Kolejna edycja meetupa Docker 101 w Berlinie
Nie minął jeszcze miesiąc od czasu zorganizowania przez nas ostatniego meetupa a nasz zespół przygotowuje się już do następnego. Dotrzymując obietnicy z dumą zapowiadamy NOWY meetup Docker 101!

Tym razem to międzynarodowe wydarzenie, odbędzie się w samym Berlinie. To wszystko dzięki inicjatywie Projektu LOOKOUT (zajmującego się promocją rozwoju współpracy międzynarodowej pomiędzy branżą IT & ICT z regionu stołecznego Berlin a polskimi ośrodkami metropolitalnymi) nadzorowanego przez niemieckie stowarzyszenie SIBB.

Z przyjemnością zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu Workshop @SIBB: Docker 101 - practical introduction: 21 lutego, w środę o godz. 15:00 w siedzibie SIBB e.V. - ICT & Digital Business Association Berlin & Brandenburg c / o EITCO przy ul. Potsdamer Platz 10, 10785 w Berlinie, które poprowadzi, tak jak poprzednim razem, nasz ekspert Łukasz Urbański.

Na warsztacie mnóstwo teoretycznej i praktycznej wiedzy – czym jest Docker I dlaczego od 2012 r. wciąż zyskuje na popularności, jak może skutecznie wspierać programistów w szybkiej budowie aplikacji oraz w zarządzaniu środowiskiem IT, a także, co najważniejsze, w jaki sposób go używać (ćwiczenia w praktyce). Po zakończeniu właściwej części przewidujemy inspirujące dyskusje na temat samego Dockera oraz ogólnych trendów w branży IT w Polsce, Niemczech i na całym świecie.

Całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo, a nagranie udostępnione później wszystkim zainteresowanym. Dodatkowo kod z warsztatu umieścimy w repozytorium.

Zarezerwujcie miejsce już teraz! Więcej informacji oraz rejestracja pod tym linkiem: https://www.eventbrite.de/e/workshop-iqsibb-docker-101-a-practical-introduction-tickets-42349141422>

Nowy projekt, wcześniejszy Oktoberfest!
To mógłby być po prostu kolejny projekt, lecz dla nas jest to zawsze NOWE WYZWANIE. Moglibyśmy tylko o tym wspomnieć, jednak jak zwykle jesteśmy PODEKSCYTOWANI i chcemy to głośno ogłosić. Wygląda na to, że VM.PL tym razem będzie świętować Oktoberfest nieco wcześniej.

To wszystko dzięki naszemu superutalentowanemu Vm-erowi, posługującemu się z równą biegłością językiem niemieckim oraz Java, który rozpoczął w styczniu nowy projekt w Monachium.

Będzie on pracował dla wiodącej w kraju firmy z sektora FinTech, pomagając w dostarczaniu indywidualnie dopasowanych, wysokiej klasy rozwiązań IT dla kluczowych instytucji finansowych w Niemczech. Zostanie w Monachium do marca, a następnie będzie kontynuował realizację swoich zadań w naszym biurze we Wrocławiu.

Jesteśmy bardzo dumni z tego powodu!

Prost!

Docker 101 – podsumowanie
W końcu nadszedł czas na podsumowanie naszego meetupa Docker 101.

Przede wszystkim wielkie podziękowania dla naszego prowadzącego Łukasza Urbańskiego oraz pozostałych osób zaangażowanych w organizację wydarzenia. Oprócz tego dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom – obecnym zarówno na spotkaniu, jak i oglądającym live streaming na naszym kanale na Facebooku i Youtube. To dla nas największy powód do radości, nie wspominając o dużej liczbie 150 osób zainteresowanych naszym warsztatem.

To było zdecydowanie udane wydarzenie dla całego zespołu VM.PL oraz uczestników (co potwierdzają pozytywne recenzje, które otrzymaliśmy). Niezmiernie cieszy nas też to, że większość z nich wyraziła chęć spotkania się z nami ponownie przy najbliższej okazji (następny meetup). Po tak dobrych wynikach jesteśmy pewni, że wkrótce zobaczymy się ponownie!

Kolejne wydarzenie organizowane przez VM.PL
Nadszedł czas na kolejne wyjątkowe wydarzenie organizowane przez VM.PL Software House Sp. z o.o. Nasz kolega Łukasz Urbański przygotowuje warsztaty na temat pracy w Dockerze – od instalacji po skomplikowane konfiguracje kontenera. Będziemy na was czekać 11 stycznia 2018 r. o 17:00 w naszym biurze przy ul. Kościuszki 82/30.

Zapewniamy poczęstunek - pizzę, piwo i oczywiście, jak zawsze – fantastyczną atmosferę! Wszystko za darmo… nawet atmosfera. Zarezerwuj miejsce i przekaż informacje dalej. Liczba miejsc ograniczona. Rejestracja: http://event.vm.pl

Vm.pl otrzymało statuetkę 2017 IT CORNER Achievement Award
Zespół vm.pl ma ostatnio powody do świętowania, z powodu otrzymania wyjątkowego wyróżnienia.

12 grudnia gościliśmy na kongresie ITCorner Summit 2017. Podczas wydarzenia oprócz uczestnictwa w wielu inspirujących dyskusjach branżowych, zostaliśmy szczególnie uhonorowani. Wrocławski klaster nowych technologii IT Corner przyznał nam nagrodę Achievement Award za nadzwyczajne osiągnięcia na rynku IT w 2017 r.

Jesteśmy wzruszeni i bardzo wdzięczni, że nasze starania i ich satysfakcjonujące wyniki zostały dostrzeżone.

Cieszymy się z tego, gdzie obecnie jesteśmy oraz ze wszystkich sukcesów (tych małych i większych), które udaje nam się osiągnąć. Jednocześnie optymistycznie spoglądamy w przyszłość.

Nie zamierzamy jednak spocząć na laurach, lecz kontynuować obrany kierunek działań oraz pracować z takim samym zaangażowaniem jak dotychczas.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym jest to możliwe.

Rozpoczęcie współpracy z niemieckim liderem usług inżynierskich i IT
Z radością informujemy że właśnie podpisaliśmy umowę z FERCHAU Engineering GmbH – największym w Niemczech dostawcą usług inżynierskich i IT dla przemysłu.

Firma z blisko 8,000 pracownikami działającymi w ponad 100 branżach w 90 lokalizacjach w kraju, jest liderem rynku przemysłowego i IT, a także wiodącą firmą w procesach zarządzania talentami. Z niecierpliwością wyczekujemy efektów tej współpracy!

Tworzymy nową jakość robienia zakupów
W ostatnim czasie vm.pl jest aktywny w wielu różnorodnych branżach. Tym razem zaangażowaliśmy się na rynku zakupowym. We wrześniu razem z naszymi partnerami z firmy Advalyze z Berlina ukończyliśmy projekt (w technologii Magento) obejmujący stworzenie touchpointa dla renomowanego producenta bielizny – firmy Zimmerli ze Szwajcarii. Innowacyjne urządzenie, które posiada w pełni interaktywny wyświetlacz dotykowy, obsługuje sklep internetowy producenta. Klienci mają możliwość przeglądania na ekranie wszystkich dostępnych produktów, a następnie złożenia zamówienia i wyboru dogodnej dla nich formy płatności i metody dostarczenia zakupu.

Touchpoint został już zainstalowany w nowo otwartym salonie w Zurychu. W przyszłości urządzenia będą dostępne we wszystkich lokalnych sklepach ZImmerli na świecie. Jeśli nadarzy się okazja, polecamy zaglądnąć do jednego z salonów, aby wypróbować całkiem nową formę robienia zakupów. Tymczasem nasz zespół z niecierpliwością wyczekuje już kolejnych innowacyjnych projektów z niemieckim partnerem.

Vm.pl współtworzy wiodącą platformę do testowania j. niemieckiego z instytutem TestDaf
W vm.pl nie tylko mówimy i uczymy się niemieckiego, ale teraz również dzięki naszemu nowemu klientowi - Instytucie TestDaF w Bochum - będziemy mogli tworzyć egzaminy z tego języka. Na początku roku szkolnego rozpoczęliśmy projekt, w którym nasz zespół niemieckojęzycznych programistów (prawdziwych magików) Javy, będzie rozwijać wiodącą platformę internetową do testowania niemieckiego jako języka obcego.

Nasze umiejętności językowe podnoszą się z dnia na dzień (efekt naszej ciężkiej pracy), dlatego mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli rozwinąć taką samą platformę do testowana naszego własnego Deutschkenntnisse*

*Znajomość niemieckiego

Kontakt

Członek:

ICT & Digital Business Association Berlin & Brandenburg
Wrocław vm.pl sp. z o.o. ul. Kościuszki 82 50-441 Wrocław +48 71 341 76 40 office@vm.pl www.vm.pl
Lublin vm.pl sp. z o.o. ul. 1 Maja 13 20-410 Lublin 81 534 26 66