VM.PL

Kurs Java z VM.PL – podsumowanie

/ 28.05.2021
Aktualności

Postanowiliśmy przygotować krótkie podsumowanie kursu Java, który obejmował cykl trzech 6-godzinnych spotkań. Inicjatywa ta miała na celu uzupełnienie posiadanej wiedzy lub zdobycie nowej. W obu przypadkach założeniem była pomoc developerom w przybliżeniu się do pozycji Senior Developera. Szkolenie przeprowadził Michał Michaluk – programista z pasją, trener oraz konsultant firmy Bottega IT Minds.

Kurs został podzielony na trzy moduły. W trakcie pierwszego uczestnicy zapoznawali się z podziałem logiki systemu na mikrousługi, gdzie przećwiczyli projektowanie interakcji pomiędzy nimi, a także zdobyli wiedzę jak je wprowadzać w obszarze systemu legacy.  

Drugie spotkanie dotyczyło obiektowego modelu dziedzinowego w aplikacjach biznesowych. Trener przybliżył czym jest Model Dziedzinowy według Erica Evansa (Domain-Driven Design), kursanci przećwiczyli techniki programowania i ewaluacji modelu.  

Trzeci i zarazem ostatni dzień kursu objął tematykę architektury modularnego monolitu i skoncentrował się na programowaniu tego modułu oraz integracji z innymi modułami systemu. Zdobyta wiedza miała na celu umożliwienie projektowania lepszych mikrousług. 

Kluczowy aspekt całego przedsięwzięcia to fakt, że 100% zysku z tego kursu przekazujemy na Dom Dziecka w Obornikach Śląskich! Chcielibyśmy dodatkowo serdecznie podziękować trenerowi Michałowi Michalukowi za przekazane wsparcie również od siebie. 

Design, Development, DevOps czy Cloud - jakiego zespołu potrzebujesz, aby przyspieszyć pracę nad swoimi projektami?

Porozmawiaj ze specjalistami, aby porozmawiać o swoich potrzebach.

Jakub Orczyk
Członek zarządu / Dyrektor sprzedaży
VM.PL
Zamów bezpłatną konsultację
Jakub Orczyk

Blog

/ Więcej wpisów na blogu

Umówmy się na spotkanie!

Z przyjemnością odwiedzimy Cię w Twoim biurze. Pozwoli nam to osobiście przedyskutować możliwości i korzyści współpracy.

Jeśli chcesz się z nami umówić na spotkanie, zostaw wiadomość. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia dogodnego terminu.

* Prosimy wypełnić wszystkie obowiązkowe pola.
Umówmy się na spotkanie!