Newsy

SIBB Summer Summit, Berlin, 26 maja 2016
26 maja wzięliśmy udział w spotkaniu „SIBB Summer Summit” w Berlinie.

Spotkanie było okazją do zapoznania się i nawiązania współpracy między firmami na rynku IT z Niemiec i Polski.

Odbyła się także prezentacja projektu LOOKOUT – nowej inicjatywy stowarzyszenia SIBB - ICT & Digital Business Association Berlin-Brandenburg, promującej rozwój współpracy międzynarodowej między branżą IT & ICT z regionu Berlina a dynamicznymi polskimi ośrodkami metropolitalnymi.

Było inspirująco!

VM.PL na Warszawskich Targach Książki 2016!
Serdecznie zapraszamy wydawców na prezentację pt. ”Elektroniczna diagnoza edukacyjna — mierzenie postępów w nauce jako produkt na rynku wydawniczym”, która odbędzie się w piątek 20 maja w g. 14:00 –14:50 w ramach 7. edycji Warszawskich Targów Książki. Spotkanie będzie mieć miejsce w Sali LONDYN A na Stadionie Narodowym PGE w Warszawie.

W ramach wystąpienia Jakub Orczyk z VM.PL odpowie o tym:

  • Dlaczego diagnostyka jest przyszłością edukacji — zindywidualizowanej edukacji?
  • Jak narzędzia diagnostyczne pozwolą ocenić indywidualne predyspozycje ucznia, jego potencjał, oraz pozwolą przygotować dla niego unikalne materiały edukacyjne?
  • Jak działają i jak stworzyć z produkty oparte na rozwiązaniach diagnostycznych?

Program wystąpień

Warszawskie Targi Książki to jedna z największych imprez w branży wydawniczej w Polsce. W 2015 roku na targach zaprezentowało się 860 wystawców z 29 krajów, blisko 800 autorów i ponad 72 000 zwiedzających. W ciągu 3 dni odbyło się 320 wydarzeń, angażując przy tym sławy międzynarodowego środowiska literackiego i autorytety branży.

Warszawskie Targi Książki odbywają się w dniach 19-22 maja na Stadionie Narodowym PGE w Warszawie.

targi-ksiazki.waw.pl

Zaproszenie do udziału w konferencji "Książka i technologie w przeszłości i dziś"
W dniu 16 marca 2016 r. Jakub Orczyk z VM.PL wystąpi na konferencji naukowej pt. "Książka i technologie w przeszłości i dziś", gdzie przedstawi temat "Zarządzanie procesem wydawniczym w 1996, 2006, 2016 roku. Jak rozwój technologii it zrewolucjonizował jego poszczególne etapy?". Spotkanie organizowane jest przez Instytut Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskie Towarzystwo Bibliologiczne Oddział Warszawski.

"Przedmiotem konferencji będą różnorodne relacje pomiędzy życiem książki, a technologiami związanymi m.in. z przygotowaniem publikacji, dystrybucją, promocją oraz odbiorem książki. Interesuje nas zarówno ujęcie historyczne, jak i spojrzenie na współczesność, refleksja nad starymi drukami, książką XIX i XX wieku oraz nowe zjawiska w XXI stuleciu.

Chcemy też spojrzeć na książkę jako na narzędzie służące rozwojowi techniki. Szczególnie interesujące wydają się zagadnienia dotyczące historii i współczesności publikacji dotyczących procesów wytwarzania książki".

Konferencja odbędzie się w siedzibie Instytutu Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW:
ul. Nowy Świat 69, III piętro.
Koszt uczestnictwa w konferencji wynosi 350 zł.
Szczegóły na stronie IINiSB UW

Do zobaczenia!

DIDACTA 2016 - było inspirująco!
W dniach 18 i 19 lutego byliśmy na targach edukacyjnych ‪Didacta‬ 2016 w Kolonii. Było bardzo inspirująco!

Didacta to największe targi edukacyjne w Europie, na których prezentowane są najnowsze trendy w edukacji i rozwiązania umożliwiające wykorzystanie technologii w nauce szkolnej. W tym roku na targach swoje stoiska miało ponad 870 wystawców. W ciągu kilku dni odbyło się kilkaset wykładów i spotkań z profesjonalistami z branży.

Jak co roku zespół VM.PL był obecny na targach Didacta. Obserwowaliśmy trendy w rozwiązaniach dla wydawców i edukacji, odbyliśmy kilka ciekawych spotkań i poznaliśmy nowe produkty. Mamy głowy pełne pomysłów. Teraz czas na działania!

Multibooki, aplikacje edukacyjne, platformy e-learningowe, portale "dzielenia się wiedzą", edukacja oparta o filmy, biblioteki zasobów multimedialnych i rozwiązania usprawniające pracę online nauczyciela i ucznia - to tematy silnie obecne na targach w tym roku.

Chętnie podzielimy się naszą wiedzą o aktualnych trendach na rynku wydawniczym. Zapraszamy na konsultacje wydawców zainteresowanych rozwojem produktów wydawniczych i nowoczesnymi rozwiązaniami it dla rynku książki.

Skontaktuj się z nami:
Jakub Orczyk, Michał Ratyński, Alicja Wacowska

Zaproszenie do udziału w konferencji
Serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji poświęconej tematyce publikacji elektronicznych w Instytucie Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, która obędzie się w dniach 2-4 grudnia 2015 roku.

Miło nam poinformować, że firma VM.PL jest partnerem wydarzenia.

Szczególnie zapraszamy na prezentację 2 grudnia o godz. 13:00 pt. “Digitalizacja materiałów edukacyjnych - historia, cele, narzędzia”, w ramach której Jakub Orczyk podzieli się doświadczeniem VM.PL z zakresu realizacji projektów digitalizacji podręczników oraz tworzenia publikacji interaktywnych dla wydawnictw.

W programie konferencji “Przełamując granice książki. Perspektywa twórcy, odbiorcy, badacza”, zostaną poruszone następujące zagadnienia, m.in:

  • Rynek publikacji elektronicznych
  • Różne rodzaje publikowania – elementy łączące i odróżniające
  • Projektowanie publikacji elektronicznych
  • Jakość publikacji w kontekście przemian technologicznych i kulturowych
  • Wpływ nowych technologii na praktyki lekturowe i kulturę czytelniczą
  • Czytanie książki a czytanie Internetu
  • Prognozy dla rynku książki


Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa
Uniwersytetu Wrocławskiego

pl. Uniwersytecki 9/13
50-137 WROCŁAW
ib.ibi@uwr.edu.pl | tel. (71) 343-78-11

Zgłoszenia udziału do dnia 31 października 2015.
Opłata: 450 zł, 250 zł

Pobierz program
Szczegóły na stronie konferencji

Do zobaczenia we Wrocławiu!

Kontakt

Członek:

ICT & Digital Business Association Berlin & Brandenburg
Wrocław VM.PL sp. z o.o. ul. T. Kościuszki 82 50-441 Wrocław +48 71 341 76 40 office@vm.pl www.vm.pl
Lublin VM.PL sp. z o.o. ul. 1 Maja 13 20-410 Lublin 81 534 26 66