VM.PL
Czytaj więcej

Szczegóły projektu

Kategoria:
Back-end solution, Front-end solution
Branża:
Działalność wydawnicza
Miasto:
Warszawa, Polska
Model współpracy:
Project Outsourcing
Model płatności:
Fixed Price, Time and Materials
Czas trwania projektu:
od 2013

Wyzwanie

Współpracę z wydawnictwem Macmillan Polska, specjalizującym się w tworzeniu publikacji i aplikacji pomagających w nauce języka angielskiego rozpoczęliśmy w 2012 r. Wówczas stworzyliśmy kilka elektronicznych podręczników.

Pod koniec 2013 roku wydawnictwo zgłosiło się do nas z zapytaniem o zrealizowanie większego projektu: utworzenie dedykowanego systemu diagnostycznego dla nauczycieli polskich szkół, którzy używali ich podręczników. W przeszłości zaprojektowaliśmy już i z sukcesem wdrożyliśmy kilka systemów diagnostycznych dla innych wydawnictw, co było ważnym czynnikiem dla naszego klienta. Chętnie przyjęliśmy to wyzwanie.

Szczegółowy cel projektu zakładał: zaprojektowanie oraz wykonanie złożonej aplikacji webowej, która pozwoli wydawnictwu tworzyć i publikować testy diagnostyczne. Nauczycielom natomiast ma umożliwić pobranie wszelkich materiałów do tych testów i po przeprowadzeniu diagnozy w szkole, zebranie wyników i wygenerowanie złożonych raportów dla ucznia i grupy, włącznie z raportami postępów. 

Przebieg

Do wykonania tego projektu zapewniliśmy grupę programistów, architekta oraz Project Managera. W tym czasie na rynku popularna była technologia PHP. Dodatkowo pojawił się ciekawy framework Google Angular JS, dlatego w tych technologiach postanowiliśmy wykonać cały system. Po pojawieniu się Angulara 2, zmieniliśmy na niego frontend.

Projekt rozpoczęliśmy od uzgodnienia z klientem wszystkich niezbędnych wymagań, ścieżek oraz ról użytkowników. Na podstawie tych ustaleń nasz Project Manager wspólnie z klientem, architektem oraz programistami opracował niezbędne wymagania biznesowe i techniczne.

System, który początkowo został przez nas dostarczony, budowany był przez 6 miesięcy. Po tym czasie rozpoczęliśmy utrzymywanie serwisu oraz stopniowe rozbudowywanie zgodnie z nowymi oczekiwaniami wydawnictwa.

Co robimy

  • Rozwój złożonego systemu diagnostycznego. 
  • Stała rozbudowa o nowe funkcjonalności zgodnie z oczekiwaniami klienta.
  • Dbamy o aktualność komponentów oraz bibliotek.
  • Podniesienie wersji PHP z 5.5 do 7.2.
  • Podniesienie wersji PHP z 7.2 do 7.4.
  • Dostosowanie systemu do wymagań RODO.

Rezultat

W ciągu kilku lat od rozpoczęcia projektu powstał dedykowany, złożony i kompleksowy system diagnostyczny. Do dziś co miesiąc korzysta z niego kilkaset nauczycieli będącymi klientami wydawnictwa. Są oni bardzo zadowoleni z jego działania i oferowanych funkcjonalności.

Od rozpoczęcia współpracy nasz zespół zaprojektował, wdrożył oraz nieustannie utrzymywał i rozwijał system. Jesteśmy dumni, że z powodzeniem byliśmy w stanie cały ten długi czas realizować wszelkie wymagania biznesowe i techniczne naszego klienta oraz wspólnie z nim budować tak ważny system. Cieszymy się, że tak wielu nauczycieli polskich szkół go ciągle używa. Pomimo dużego tempa rozwoju nowych technologii w branży IT udowodniliśmy, że potrafimy racjonalnie i profesjonalnie dbać o niezawodność i rozwój nawet najbardziej rozbudowanych serwisów webowych.

Warto tu również zaznaczyć, że współpraca z firmą Macmillan Polska przebiegała zawsze bardzo sprawnie oraz transparentnie.

Od klienta

"Cenimy sobie współpracę z firmą VM.PL, która od wielu lat obsługuje stworzony specjalnie dla nas serwis diagnostyczny dla nauczycieli. VM.PL oferuje niezbędne wsparcie i doświadczenie, a także wdraża rozwiązania, które pozwalają utrzymać serwis w zgodności z najnowszymi wymogami technicznymi. Polecamy współpracę z firmą VM.PL."

Magdalena Cowden
Publishing Director, Macmillan Education

Technologie

Klient

Macmillan Education jest częścią grupy Springer Nature i jest obecny na światowym rynku wydawniczym już od ponad 175 lat. Specjalizuje się w tworzeniu publikacji i aplikacji pomagających w nauce języka angielskiego. Oddział w Polsce ma swoją siedzibę w Warszawie.

Witryna klienta: https://www.macmillan.pl/

Integracja i automatyzacja systemu dla branży logistycznej

Międzynarodowa firma Friedrich PICARD GmbH & Co. KG z Bochum zaopatrująca przedsiębiorstwa handlu hurtowego w zakresie łożysk tocznych i techniki liniowej na całym świecie.
Zobacz kolejny

Bardzo chętnie odwiedzimy Cię w Twoim biurze. Pozwoli nam to osobiście poznać Twoje potrzeby oraz przedstawić Ci możliwości i korzyści naszej potencjalnej współpracy.

Jakub Orczyk
Członek zarządu / Dyrektor sprzedaży
VM.PL
Jakub Orczyk

Umówmy się na spotkanie!

Z przyjemnością odwiedzimy Cię w Twoim biurze. Pozwoli nam to osobiście przedyskutować możliwości i korzyści współpracy.

Jeśli chcesz się z nami umówić na spotkanie, zostaw wiadomość. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia dogodnego terminu.

* Prosimy wypełnić wszystkie obowiązkowe pola.
Umówmy się na spotkanie!