05

O nas

/ Zaufany partner na rynku IT od 20 lat

W VM.PL od kilkunastu lat zajmujemy się tworzeniem wysokiej jakości dedykowanego oprogramowania.

W VM.PL od kilkunastu lat zajmujemy się tworzeniem wysokiej jakości dedykowanego oprogramowania.

Czytaj więcej

Nasza historia

W ciągu całej naszej historii pomogliśmy już ponad 60 klientom z różnych krajów ( zrealizować ich projekty IT.

Nasi partnerzy cenią sobie współpracę z nami przede wszystkim za nasze profesjonalne podejście, wysokie kompetencje oraz bezpośrednie, oparte na wzajemnym zaufaniu relacje.

2004-2016

/ Polski rynek wydawniczy i edukacyjny

Group_790

Przez pierwszą dekadę swojej działalności zajmowaliśmy się dostarczaniem dedykowanego oprogramowania dla polskiego rynku edukacyjnego i wydawniczego. Dzięki wysokiej jakości usług oraz dużym zrozumieniu potrzeb naszych klientów szybko staliśmy się bezprecedensowymi liderami rynku.

Później postanowiliśmy wykorzystać zdobyte na przestrzeni lat bogate doświadczenie i rozszerzyć naszą działalność na rynek europejski.

2016-obecnie

/ Nearshoring - kraje DACH

Group_800

Od kilku lat koncentrujemy się przede wszystkim na Nearshoringu, z powodzeniem realizując różnorodne projekty IT dla klientów zagranicznych, głównie z Niemiec (92% wszystkich klientów).

Z roku na rok zdobywając coraz większe doświadczenie w tym modelu pracy staliśmy się prawdziwymi ekspertami w dostarczaniu dedykowanych zespołów IT.

2019-obecnie

/ VM.PL Acadamy

Group_801

Niedawno rozpoczęliśmy całkiem nową, dodatkową działalność w naszej firmie. Powołaliśmy odrębną jednostkę, której celem jest szkolenie naszych pracowników - obecnych i przyszłych. Dotyczy to przede wszystkim nauczania umiejętności i standardów pracy, jakie są szczególnie cenione przez naszych klientów - zarówno językowych, jak i technicznych.

Od 2019 r. nieustannie prowadzimy m.in. otwarte kursy j. niemieckiego skierowane dla osób pracujących w branży IT. Oprócz tego aktywnie organizujemy oraz sponsorujemy branżowe meetupy i konferencje. Często prowadzimy również zamknięte szkolenia i warsztaty dla pracowników naszych klientów.

2020-obecnie

/ VM.PL Consulting

Group_802

Wieloletnie doświadczenie w pracy z różnymi klientami wykształciło w nas umiejętność lepszego, bardziej dokładnego rozpoznawania potrzeb zmian projektów, które rozwijamy.

Dzięki temu możemy wspierać klientów w znacznie szerszym zakresie IT. Obecnie nasze usługi są bardziej kompleksowe i wzajemnie się dopełniają.

Oprócz realizacji standardowych zadań projektu aktywnie wspieramy partnerów np. w ulepszeniu technologicznym ich produktów czy też zwiększeniem ich dostępności.

Dynamiczny rozwój

@_vm_pl_49

Udane działania na rynku europejskim (blisko 95% skuteczności w realizacji projektów) sprawiły, że nasza firma rozwija się w błyskawicznym tempie. W ciągu ostatnich 3 lat zanotowaliśmy wzrost rozwoju aż o 450% przy jednoczesnym utrzymaniu bardzo dobrej opinii od naszych klientów.

Mamy NPS na poziomie 64 pkt, co stawia nas w grupie liderów w tym obszarze. Takie wyniki dają nam ogromną satysfakcję a przede wszystkim pozwalają nam kontynuować obraną przez nas ścieżkę.

Jeśli szukasz wiarygodnego partnera w IT - poznajmy się! Chętnie porozmawiamy o potencjalnej współpracy.

VM.pl w liczbach

Oto dane i statystyki, z których jesteśmy najbardziej dumni. To one dają nam
motywację do dalszego rozwoju i podążania obraną ścieżką.

Group_460

20 lat

doświadczenia

60

klientów w całej Europie (92% z Niemiec)

12 lat

pracującego ze sobą Zarządu

+300%

Rozwój w ciągu ostatnich 3 lat

64

Net Promoter Score (NPS)

+20

zorganizowanych meetupów o tematyce IT

Poznaj nasz zespół

play-button

Nasze wartości

/ Co cenimy sobie najbardziej

Group_435

Partnerstwo

Cenimy sobie współpracę z klientem, który jest otwarty na współpracę na zasadzie partnerstwa.

Wierzymy, że jeśli pracownicy będą czuli się jak członkowie teamu to znacznie więcej będą mogli wspólnie osiągnąć.

Group_960

Wiarygodność

Mówimy naszym klientom prawdę. Jeśli nie jesteśmy w stanie zrealizować jakiegoś projektu to na pewno się o tym od nas dowiesz.

Z drugiej strony jeśli już się zadeklarujemy to zrobimy wszystko aby ten projekt doprowadzić do końca, nawet jeśli nie osiągniemy finansowych korzyści ze współpracy.

Group_1013

Wieloletnia współpraca

Zależy nam na współpracy wieloletniej, a do takiej obie strony muszą być przekonane. Projekt zawsze zaczynamy od wspólnego poznania się.

Dzięki temu obie strony świadomie decydują czy wzajemnie oferowane wartości pozwalają na to, aby zrealizować zamierzone cele. Mamy aktualnie klientów, którzy pracują z nami już od ponad 10 lat.

Jak pracujemy?

/ Metodyka naszej pracy

Group_455

Agile software development

Realizując projekty dla naszych klientów stosujemy zwinne metody pracy. Jest to wręcz niezbędne przy tak szybko zmieniających się warunkach zewnętrznych. To co sobie zaplanowaliśmy wczoraj może już jutro być nieaktualne. W zależności od typu projektu i specyfiki biznesowej wybieramy z Agile to, co będzie służyło dobru projektu i potrzebom biznesowym.

Nie stosujemy Agile by the book bo uważamy, że kurczowe trzymanie się wytycznych jednej metodyki może popsuć, a nie poprawić jakość wytwarzanego oprogramowania. Jesteśmy jednak zdeterminowani stosować się do zasad, które wspólnie opracowaliśmy i w które wierzymy, że się sprawdzą.

Oto najważniejsze elementy pracy, które stosujemy:

 • Code review
 • Scrum
 • Kanban
 • Pair programming
 • GTD
 • Git flow
 • Continuous integration
 • Continuous delivery
 • DevOps
 • Group_456

  Dbałość o jakość

  W swojej pracy zwracamy też szczególną uwagę na jakość kodu.

  Naszą stałą praktyką jest tworzenie testów automatycznych oraz współpraca ze specjalistami z dziedziny Quality Assurance w naszych zespołach.


  Polityka Zintegrowanego Systemu Zarządzania oraz cele firmy

  Dla zapewnienia właściwego bezpieczeństwa danych i wysokiej jakości procesów VM.PL stosuje zintegrowany system zarządzania zgodny z ISO 9001:2015 oraz ISO/IEC 27001:2017.

  Nadrzędnym celem działalności firmy VM.PL sp. z o.o. jest projektowanie i tworzenie dedykowanego oprogramowania.

  Aby oferowane usługi w maksymalnym stopniu spełniały wymagania, firma realizuje swoją politykę poprzez:

  - nastawienie na rozwiązywanie problemów naszych klientów,
  - ciągłe doskonalenie i rozwój wszystkich aspektów działalności,
  - utrzymywanie, skuteczne działanie oraz doskonalenie systemu zarządzania zgodnego z normami ISO 9001 oraz ISO/IEC 27001,
  - dbanie o poufność, integralności i dostępność informacji oraz wprowadzanie zabezpieczeń związanych z bezpieczeństwem informacji,
  - spełnianie wymagań prawnych i innych.

  W celu realizacji niniejszej polityki firma:
  - formułuje w równych odstępach czasu mierzalne cele, poddając je systematycznemu monitoringowi z wykorzystaniem opracowanych wskaźników,
  - dąży do optymalizacji zdefiniowanych procesów poprzez ciągły rozwój,
  - przeprowadza audity wewnętrzne i przeglądy zarządzania,
  - monitoruje swoje zabezpieczenia związane z bezpieczeństwem informacji,
  - wspiera swoich pracowników w działaniach zgodnych z Systemem Zarządzania.

  Cele firmy to:
  - ograniczenie ryzyka związanego z bezpieczeństwem informacji
  - poszerzenie rynku poprzez spełnienie wymagań w zakresie bezpieczeństwa informacji i procesów wymaganych przez potencjalnych klientów
  - wzrost zadowolenia Klientów
  - wzrost zadowolenia pracowników
  Zarząd firmy VM.PL sp. z o.o. deklaruje, iż wszyscy pracownicy znają treść polityki, a tym samym identyfikują się z celami firmy i respektują założenia Systemu Zarządzania.

  Wszędzie tam gdzie to możliwe realizujemy poniższe testy.

 • Unit tests
 • Functional tests
 • Domain tests
 • Manual tests
 • Acceptance tests
 • Integration tests
 • Regression tests
 • @_vm_pl_36

  "Ciężko pracujemy, aby dobrze zrozumieć potrzeby klienta i planujemy regularne spotkania całych zespołów z zespołem klienta.

  Pozwala nam to zachować dobry poziom współpracy i wieloletnich partnerów biznesowych."

  Jakub Orczyk

  Członek zarządu, vm.pl