VM.PL
Czytaj więcej

Szczegóły projektu

Kategoria:
Back-end solution, Front-end solution
Branża:
Półprzewodniki
Miasto:
Drezno, Niemcy
Model współpracy:
Team Outsourcing
Model płatności:
Time & Materials
Czas trwania projektu:
Od lipca 2017

Wyzwanie

Nasz klient od kilkudziesięciu lat swojego istnienia rozwija oprogramowanie wspierające proces produkcji urządzeń półprzewodnikowych. Swoje produkty dostarcza wiodącym producentom na świecie.

W ostatnim czasie firma doszła do wniosku, że elementy ich systemu muszą zostać znacząco ulepszone, przystosowane do nowych standardów. Szybko okazało się, że bazując tylko na własnych zasobach projekt rozwijał się w niezadowalającym tempie. Zespół potrzebował nowych specjalistów C# i .NET, którzy mogliby wesprzeć i przyspieszyć cały proces. Znalezienie programistów z odpowiednim doświadczeniem i umiejętnościami na lokalnym rynku niespodziewanie okazało się trudne i czasochłonne.

Przebieg

W tym czasie postanowiliśmy zaoferować firmie długoterminowe wsparcie ich projektu. W krótkim czasie udało nam się skompletować wykwalifikowany zespół programistów specjalizujących się w technologiach C# i .NET. Wszyscy mogli poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w programowaniu oraz biegłą znajomością języka angielskiego. Wybrany zespół dobrze odpowiadał wymaganiom klienta.

W lipcu 2017 roku dołączyliśmy do pracy nad projektem. Od samego początku nasi programiści regularnie odwiedzali klienta – najpierw co dwa tygodnia, a następnie (do dziś) średnio raz w miesiącu. Dzięki temu zespoły miały możliwość dobrze się poznać, a wdrożenie przebiegło sprawnie i efektywnie.

Współpraca układa się pomyślnie. W projekcie skupiamy się przede wszystkim na usprawnieniu kodu i architektury istniejącej aplikacji Windows. Oprócz tego tworzymy nowe funkcjonalności wymagane przez klientów firmy i zapewniamy solidne wsparcie merytoryczne dla niemieckiego zespołu.

Co robimy?

 • Rozwój aplikacji Windows do produkcji półprzewodników
 • Projektowanie i wdrażanie nowych funkcjonalności:
  • Nowe typy wizualizacji danych klientów
  • Implementacja nowych modeli i metryk
 • Poprawa jakości kodu i zmniejszenie długu technicznego
  • Refaktoryzacja kodu na dużą skalę wraz z optymalizacją pamięci przy użyciu zasady kompozycji ponad dziedziczeniem 
  • Migracja .NET 4.7 do .NET core (w tym zmiana WCF na GRPC) 
  • Poprawa stabilności importu danych 
  • Reengineering istniejących wykresów poprawiający wydajność i dodających nową funkcjonalność
 • Tworzenie nowych funkcjonalności wymaganych przez klientów
 • Wspieranie zespołu w procesach technologicznych WPF, WCF
 • Dzielenie się swoimi kompetencjami (organizacja szkoleń wewnętrznych)

Rezultat

Współpraca z nami pozwoliła klientowi znacząco rozwinąć swój długotrwały projekt. Docelowo nowo wdrożone moduły zastąpią istniejące. Nowa architektura zapewnia lepszą modułowość, rozszerzalność i testowalność. W ten sposób gwarantuje większą trwałość pod względem integracji nowych funkcji i pomaga utrzymać ogólną wyższą jakość.

Dzięki wysokim kompetencjom oraz dużemu zaangażowaniu naszego zespołu, firma jest w stanie przede wszystkim szybciej planować i wdrażać istotne zmiany w swoim systemie. Ponadto może odtąd sprawniej i bardziej dokładnie reagować na zapotrzebowanie swoich klientów.

W rezultacie wszystkie te działania wzmocnią pozycję klienta na rynku jako wiodącego dostawcę oprogramowania wspomagającego produkcję mikroprocesorów.

Wywiad z klientem

Więcej o doświadczeniu we współpracy z nami oraz swoich wrażeniach w pracy w modelu Nearshoring opowiada nasz klient w poniższym podcaście.

Nearshoring – Qualitätserhalt statt Sparmodell – mit Martin Rößiger

 

Od klienta

"Powiększyliśmy nasz zespół rozwoju oprogramowania z pomocą VM.PL. Wspierali nas w każdym aspekcie tak, że nowy zespół mógł bardzo szybko się wdrożyć. Świetna współpraca!"

VP Software Development
Wiceprezes ds. rozwoju oprogramowania

Technologie

Klient

Firma z Drezna będąca wiodącym dostawcą rozwiązań do optymalizacji i kontroli procesów w najnowszych technologiach półprzewodnikowych. Założona ponad dekadę temu, dynamicznie się rozwija. Aktualnie posiada klientów oraz przedstawicieli na całym świecie – Europie, Stanach Zjednoczonych oraz w Azji. Ich siłę stanowi międzynarodowym, interdyscyplinarny i doświadczony zespół specjalistów.

Wsparcie rozwoju systemu do egzaminowania online oraz platformy e-learningowej

g.a.s.t. e. V. / TestDaF-Institut, niemiecka instytucja oferująca testy potwierdzające znajomość języka niemieckiego, potrzebowała opracować cyfrową platformę egzaminacyjną dla swoich produktów. W tym celu poszukiwała doświadczonego zespołu programistów Java.
Zobacz kolejny

Bardzo chętnie odwiedzimy Cię w Twoim biurze. Pozwoli nam to osobiście poznać Twoje potrzeby oraz przedstawić Ci możliwości i korzyści naszej potencjalnej współpracy.

Jakub Orczyk
Członek zarządu / Dyrektor sprzedaży
VM.PL
Jakub Orczyk

Umówmy się na spotkanie!

Z przyjemnością odwiedzimy Cię w Twoim biurze. Pozwoli nam to osobiście przedyskutować możliwości i korzyści współpracy.

Jeśli chcesz się z nami umówić na spotkanie, zostaw wiadomość. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia dogodnego terminu.

* Prosimy wypełnić wszystkie obowiązkowe pola.
Umówmy się na spotkanie!