Pierwszy turniej branży IT we Wrocławiu w piłkę nożną

/ 20.10.2022 Aktualności

Pierwszy turniej branży IT we Wrocławiu w piłkę nożną – to nasz wrześniowy event, który rozniósł się szerokim echem pośród wrocławskiej (ale nie tylko!) areny programistycznej.

Skąd zrodził się pomysł na taką inicjatywę? W VM często organizujemy eventy wewnątrzfirmowe w celu zapewnienia naszym współpracownikom aktywności poza pracą. Równie wysoko cenimy jednak dbałość o lokalną społeczność IT, dlatego często organizujemy wydarzenia otwarte, w której mogą wziąć udział również osoby spoza naszej organizacji. Różnorodność dotychczasowych wydarzeń spowodowana jest szerokim polem zainteresowań, które reprezentują specjaliści IT, dlatego w naszym kalendarium znalazły się już warsztaty kulinarne, wyjazd na narty, degustacje alkoholu czy kurs na sternika motorowodnego, cieszący się dużą popularnością. Tym razem również postanowiliśmy zaangażować osoby z innych firm IT i zachęcić ich do wspólnej rywalizacji na boisku piłkarskim. 

   

Krótko o samym przebiegu turnieju – w pierwszym etapie drużyny zostały podzielone na dwie grupy, a wyjście z niej stanowiło pierwszy cel zawodników. Zgodnie z rozgrywkami piłkarskimi na miarę światową, kolejne kroki obejmowały mecze ćwierćfinałowe, półfinałowe, o trzecie miejsce i w końcu finał! Gra była warta świeczki – dla drużyny zwycięskiej przygotowaliśmy nie lada nagrodę – stół do piłkarzyków, przy którym team może przygotować się do kolejnej edycji turnieju ćwicząc nie tylko na boisku! Nie zabrakło też klasycznych pucharów dla drużyn, które uplasowały się na podium, a także medali dla wszystkich uczestników wydarzenia. Tak, żeby każdy mógł poczuć się zwycięzcą.  

 

Mamy świadomość, że takie inicjatywy mają na celu nie tylko wyłonienie zwycięzcy turnieju, ale przede wszystkim integrację osób, które łączy entuzjazm do branży IT oraz rozpowszechnianie idei tworzenia tego typu sportowych przedsięwzięć wewnętrznie w innych organizacjach. W VM, od około roku aktywnie działa drużyna piłkarska FC.VM, która co tydzień spotyka się na boisku i trenuje dla swojej przyjemności. Wszystko jednak w duchu profesjonalizmu i w barwach firmowych, ponieważ każdy z graczy został wyposażony w imienny strój piłkarski, na miarę drużyn ligowych!  

  

W organizację turnieju zaangażowanych było wiele osób, wymagało to współpracy działu eventów, marketingu, kapitana naszej piłkarskiej drużyny i mnóstwa innych, których nie sposób wymienić. Poziom zadowolenia i zabawy, który udało nam się osiągnąć wśród osób biorących udział powoduje chęć organizacji kolejnych wyzwań tego typu! Nasz wspaniały team medialny pracował nad tym, aby uchwycić najpiękniejsze momenty z turnieju, porozmawialiśmy też z uczestnikami, telewizja VM prężnie działa! Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji video na naszym YouTubie: https://www.youtube.com/watch?v=fZ3QuNwbyfU

 

Jako organizatorowi, było nam niezmiernie miło usłyszeć tak pozytywny feedback od uczestników wydarzenia – jest to dla nas najlepszą miarą sukcesu eventu. Wiele osób wyrażało chęć wzięcia udziału w kolejnych edycjach – zatem mamy jeszcze większą dawkę motywacji do działań w nadchodzącym roku. Liczymy, że w kolejnej edycji uda nam się zgromadzić jeszcze więcej miłośników piłki nożnej i programowania. Mamy już w głowie mnóstwo pomysłów i na pewno wdrożymy je z rozmachem, czyli tak jak VM lubi najbardziej! 

 

Jeśli chcecie być na bieżąco z tym co się dzieje w VM, zapraszamy do followowania naszych mediów społecznościowych. ? Znajdziecie nas na LinkedInFacebooku i Instagramie

Kategoria: Aktualności


Design, Development, DevOps czy Cloud – jakiego zespołu potrzebujesz, aby przyspieszyć pracę nad swoimi projektami?
Porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami.

Jakub Orczyk

Członek zarządu / Dyrektor sprzedaży
VM.PL

Zamów bezpłatną konsultację
kuba (1)