Dlaczego zatrudniamy niemieckojęzycznych senior-IT developerów

/ 29.07.2021 Aktualności

Dlaczego zatrudniamy niemieckojęzycznych senior-IT developerów

Biznes IT jest biznesem międzynarodowym: wiele firm w Niemczech zatrudnia międzynarodowe zespoły programistów, których komunikacja odbywa się zazwyczaj w języku angielskim.  Nic dziwnego, że często jesteśmy pytani: „Dlaczego tak ważne jest dla was, aby wasi informatycy mówili po niemiecku?”.
Nie da się tego zrobić bez znajomości języka niemieckiego!
Odpowiedź jest dość prosta: Ponieważ jest to ważne dla naszych klientów w Niemczech. Mimo że angielski jest nauczany jako pierwszy język obcy we wszystkich szkołach w Niemczech, zrozumiałe jest, że pracownicy naszych klientów czują się o wiele bardziej komfortowo, komunikując się w swoim języku ojczystym. Są bardzo zadowoleni, gdy mogą rozmawiać po niemiecku z naszymi programistami. Ma to również wiele zalet dla firmy: dzięki jasnej komunikacji projekty są realizowane szybciej i od samego początku unika się nieporozumień, które później mogą okazać się kosztowne. Znajomość języka niemieckiego przez naszych developerów pozwala na znacznie bardziej dogłębne doradztwo przy każdym projekcie. Oznacza to, że możesz usiąść przy stole z klientem i użytkownikami i wnieść swój know-how już na etapie planowania funkcjonalności. Kolejna zaleta: dokumentacja, treści z narzędzi typu Jira itp. nie muszą być tłumaczone z wyprzedzeniem, co przynosi naszym klientom dodatkowe oszczędności kosztów i czasu.
A dlaczego tylko senior developerzy?
Obok opanowania języka niemieckiego, drugim ważnym kryterium jest dla nas odpowiednio długie doświadczenie. Nasi klienci oczekują od nas najlepszych możliwych wyników – nie da się tego osiągnąć za pomocą początkujących. Wprowadzamy przecież nowe rozwiązania i wdrażamy je – nie tylko na poziomie technologicznym, ale także metodologicznym. Case study widoczne na naszej stronie potwierdzają, że takie rozwiązanie doskonale sprawdzało się w przeszłości. Tylko senior developerzy, którzy od wielu lat pracują przy podobnych projektach informatycznych, są w stanie zaoferować naszym partnerom tak kompleksowe wsparcie w zakresie inżynierii oprogramowania. Przyczynia się to również do przyspieszenia realizacji projektu. Kompetentni i doświadczeni programiści są w stanie szybko wdrożyć się w każdy projekt. Lepiej rozumieją procesy biznesowe klienta, co pozwala im proponować rozwiązania, które wnoszą znaczącą wartość dodaną do biznesu.
Dlatego zawsze udaje nam się znaleźć odpowiednich pracowników
Nasza lokalizacja we Wrocławiu jest dla nas bardzo korzystna, jeśli chodzi o rekrutację. Osiedliło się tu wiele międzynarodowych firm, takich jak Google, Nokia, Capgemini, Credit Suisse czy OSB. Rezultat: aktywna i wysoce kompetentna scena deweloperska, z której możemy czerpać dla naszych zespołów. Jesteśmy również członkiem ITCorner, stowarzyszenia zrzeszającego blisko 100 wrocławskich firm IT. Dzięki temu mamy bezpośredni dostęp do prawie 2 000 specjalistów IT. Podczas rekrutacji bardzo dokładnie analizujemy techniczne i językowe umiejętności kandydatów, aby mogli oni sprostać wysokim wymaganiom projektowym naszych klientów.
Oto, co robimy, aby sprostać wysokim wymaganiom naszych klientów
Z naszym credo zatrudniania wyłącznie niemieckojęzycznych developerów wyższego szczebla, ustawiliśmy poprzeczkę bardzo wysoko dla dobra naszych klientów. Dlatego robimy wszystko, co w naszej mocy, aby nie tylko utrzymać bezkonkurencyjną jakość – zarówno na poziomie językowym, jak i technicznym – ale także stale sięgać po jeszcze bardziej wyśrubowane standardy. Wszyscy nasi pracownicy, nie tylko informatycy, uczą się języka niemieckiego. W tym celu zatrudniliśmy w sumie czterech nauczycieli języka niemieckiego, z których trzech jest native speakerami. W chwili obecnej 75% naszych pracowników zna język niemiecki przynajmniej na poziomie B1; naszym celem jest 100%. Dla firm programistycznych, które chcą przetrwać na ciągle zmieniającym się rynku, istnieje tak naprawdę tylko jedna opcja: dać klientowi dokładnie to, czego potrzebuje. A do tego z pewnością należy wsparcie doświadczonych ekspertów, którzy mówią tym samym językiem. Dlatego też nasza decyzja o zatrudnianiu wyłącznie niemieckojęzycznych programistów sprawiła, że VM.PL stał się porządnym partnerem dla niemieckich przedsiębiorstw i będziemy konsekwentnie podążać tą drogą również w przyszłości.
Kategoria: Aktualności


Design, Development, DevOps czy Cloud – jakiego zespołu potrzebujesz, aby przyspieszyć pracę nad swoimi projektami?
Porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami.

Jakub Orczyk

Członek zarządu / Dyrektor sprzedaży
VM.PL

Zamów bezpłatną konsultację
kuba (1)