VM.PL

Rok 2022 w VM.PL — krótkie podsumowanie naszego podejścia biznesowego i naszych wyników

/ 10.02.2023
Aktualności

W 2022 roku udało nam się osiągnąć świetne wyniki biznesowe i chcemy podzielić się paroma informacjami o tym, czego dokonaliśmy w minionym roku.  

Nasz wzrost w liczbach

W  ubiegłym roku nasze wyniki finansowe nadal rosły. W samym tylko 2022 udało nam się zwiększyć przychody o 237%, a dochody o 75%, co było wyłącznie konsekwencją wdrożonego planu rozwoju, a także umiejętności sprostania wymaganiom rynku.  

Ten sukces został zauważony przez polski magazyn finansowy: Puls Biznesu, który wyróżnił nas w rankingu Gazeli Biznesu 2022. Firma VM.PL znalazła się na 24 miejscu w województwie dolnośląskim i na 273 w rankingu głównym, co uplasowało nas w gronie tych małych i średnich firm, które w ciągu ostatnich 3 lat odnotowały stały wzrost. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym poście na LinkedIn.  

Spełnienie wymagań projektu, pozyskanie nowych firm, a w efekcie tak stabilny rozwój nie byłby możliwe bez zatrudniania nowych talentów.

W 2022 roku przyjęliśmy 77 nowych osób na stanowiska programistów, kierowników ds. sukcesów klienta i na różne stanowiska w ramach zaplecza administracyjnego. Dzięki temu zatrudniamy obecnie ponad 200 osób! Mając tak wspaniały zespół, jesteśmy naprawdę dobrze przygotowani na nadchodzące wyzwania.  

VM w drodze 

Jak już wiecie, siedziba VM znajduje się we Wrocławiu. Aczkolwiek możemy pracować z dowolnego miejsca, gdyż większość naszych specjalistów wybrała hybrydową lub całkowicie zdalną formę pracy. Skutkuje to szerszym źródłem puli talentów i bardziej elastycznym podejściem do projektów. Dbamy o to, aby pozostać w kontakcie z naszymi pracownikami — nie tylko poprzez codzienne wirtualne spotkania, ale również poprzez regularne wizyty w celu świętowania sukcesów lub podczas imprez integracyjnych.  

Ta sama zasada dotyczy naszych obecnych i potencjalnych klientów. Przejechaliśmy setki kilometrów na osobiste spotkania, aby na pewno dobrze zrozumieć stawiane nam wymagania i zbudować silną współpracę z naszymi klientami i ich zespołami. Jesteśmy na najlepszej drodze, aby stale pogłębiać wzajemne zaufanie. W związku z tym tylko w ciągu ostatniego roku odwiedziliśmy Bonn, Chemnitz, Berlin, Drezno, Lipsk, Wiedeń, Amsterdam, Paryż, Marsylię, Kolonię, Frankfurt nad Menem, Saarbrücken, Getyngę, Gerlingen i Pulę. 

Jednak spotkania biznesowe to nie jedyny powód, dla którego wsiadamy do samochodu. Aby rozwinąć naszą wiedzę o rynku, nowych branżach czy technologiach, uczestniczyliśmy w szeregu konferencji, m.in. w Monachium, Linzu, Amsterdamie czy Krakowie. Imprezy te były doskonałą okazją dla naszych programistów i przedstawicieli handlowych do poszerzenia swojej wiedzy i nawiązania kontaktów. 

Przegląd projektów 

95% naszych dotychczasowych projektów powstała dla klientów niemieckojęzycznych. Dzięki dużemu doświadczeniu w pracy z firmami z krajów niemieckojęzycznych jesteśmy w stanie dogłębnie zrozumieć ich problemy, a w rezultacie zapewnić im usługi dostosowane do ich potrzeb, niezależnie od tego, czy chodzi o rozwój oprogramowania, zarządzanie starszą wersją kodu czy po prostu doradztwo w zakresie najlepszych rozwiązań dla ich działalności.  

Lista sektorów, w których realizowaliśmy projekty, obejmuje inżynierię przemysłową, branżę medyczną, logistykę, edukację, półprzewodniki, produkcję i branżę wydawniczą.

Więcej informacji na ich temat można znaleźć czytając o naszych dotychczasowych realizacjach.

Byliśmy odpowiedzialni za modernizację oprogramowania, migracje systemów, poprawę wrażeń użytkowników oraz stworzenie nowych systemów, które zastąpiły starszą wersję kodu i idealnie wpasowały się w potrzeby klienta.

Rozwój zespołu VM 

Rozwój zawodowy zawsze stawialiśmy wysoko na naszej liście priorytetów. Dlatego dbamy o to, aby nasz zespół miał szansę na pogłębianie swojej wiedzy technicznej, jak również umiejętności językowych. Dzięki temu podejściu 73% naszych programistów i kierowników ds. sukcesów klienta aktywnie podnosi swoje umiejętności językowe poprzez dedykowane zajęcia. 48% z nich zna już język niemiecki w stopniu zaawansowanym. 


Jak już pewnie zauważyliście, rok 2022 był dla naszej firmy rokiem wzrostu pod każdym względem. Mimo to mamy ochotę na więcej i mamy nadzieję na jeszcze lepsze wyniki na koniec 2023 roku.

Design, Development, DevOps czy Cloud - jakiego zespołu potrzebujesz, aby przyspieszyć pracę nad swoimi projektami?

Porozmawiaj ze specjalistami, aby porozmawiać o swoich potrzebach.

Jakub Orczyk
Członek zarządu / Dyrektor sprzedaży
VM.PL
Zamów bezpłatną konsultację
Jakub Orczyk

Blog

/ Więcej wpisów na blogu

Umówmy się na spotkanie!

Z przyjemnością odwiedzimy Cię w Twoim biurze. Pozwoli nam to osobiście przedyskutować możliwości i korzyści współpracy.

Jeśli chcesz się z nami umówić na spotkanie, zostaw wiadomość. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia dogodnego terminu.

* Prosimy wypełnić wszystkie obowiązkowe pola.
Umówmy się na spotkanie!