VM.lifestyle – zobacz, co u nas słychać!

/ 11.05.2022 Aktualności

Intensywny wzrost oraz bezprecedensowe otoczenie wpływają na nasz sposób myślenia o VM.PL i tym, co chcemy, aby nasza organizacja reprezentowała. Podczas gdy główny nacisk stawiamy na rozwój szerokiego wachlarza kompetencji tak, aby stać się wartościowym partnerem biznesowym dla naszych Klientów, wewnętrznie stawiamy sobie za cel wzmocnienie naszego rosnącego zespołu. Zapraszam Was zatem do lektury przeglądu aktywności naszej małej wielkiej społeczności.

Z pewnością najbardziej ekscytującym momentem dla nas było wejście w posiadania motorówki Boat Office i jej wypłynięcie z wrocławskiej mariny Topacz. Jesteśmy pierwszym software house’em, który umożliwia członkom swojego zespołu samodzielne użytkowanie łodzi – i ma to swoje realne odzwierciedlenie – nasi pracownicy tłumnie zabierają na rejsy rodzinę oraz przyjaciół. Poprzedni sezon na pływanie zdecydowanie wykorzystaliśmy w pełni: zorganizowaliśmy Boat Office Party z okazji inauguracji naszej motorówki, zaoferowaliśmy unikatowy rejs dla osób ze świata IT, Bartosz Majewski (CEO Casbeg) poprowadził swoje spotkanie online na naszej łodzi, we współpracy z organizacją BEST Wrocław zaprosiliśmy studentów PWR na wspólne pływanie z naszym prezesem, zabieraliśmy naszych klientów na spotkania biznesowe na motorówce. Już nie możemy się doczekać nowego sezonu, który właśnie otwieramy!Z pewnością wyróżnikiem VM.PL są niestandardowe eventy, które są dedykowane przede wszystkim naszym współpracownikom, ale jesteśmy też otwarci na całą branżę IT, dlatego zawsze zapraszamy osoby spoza naszej organizacji. Każdy może zawsze może znaleźć coś dla siebie. Żeby nie być gołosłownym, kilka przykładów: dla wielbicieli dobrych trunków zorganizowaliśmy degustację whisky onlinedegustację wina w restauracji Orzodegustację rumu online, dla fanów sportu naukę gry w golfawyjazd na narty i snowboard, dla miłośników wodnych aktywności szkolenie na sternika motorowodnego oraz szkolenie RYA, a dla osób ceniących sobie czas spędzany z rodziną na łonie natury – piknik z okazji Dnia Dziecka. Z przyjemnością bierzemy również udział w wydarzeniach organizowanych przez inne podmioty, takie jak Turniej tenisa stołowego w Lublinie dla branży IT. W tym roku wróciliśmy z niego wyłącznie (aż!) ze wspaniałymi wspomnieniami, ale planujemy przyjechać po więcej – tymczasem zainteresowani dzielnie ćwiczą w chill roomie w naszym biurze.Dbając o jedną z naszych czołowych wartości, czyli knowledge-sharing, organizujemy meetupy, mamy za sobą takie jak “Event storming. Launch of greenfield made easy”, “Automated versioning of software”, “New Scrum Guide: what is new? What is the impact of the changes on agile projects?”. 
Prowadzimy też webinary w nowej formule #DevSessions – “10 years of Kotlin. An introduction for an experienced Java Developer”, “The simplicty of metaprogramming. Clean code – an oxymoron, a myth, or an opportunity?”, “A devleloper’s workshop – which tools will make your project (life) easier?”. Nagrania z tych obfitujących w wiedzę i praktycznych spotkań dostępne są na naszym kanale YouTube.

W tym samym duchu rozpoczęliśmy też profesjonalną serię #VMexperts na YouTubie, w której nasi developerzy będą dzielić się z Wami swoją wiedzą ekspercką. Pierwsze odcinki są już dostępne!Cementując pożyteczny wpływ naszej organizacji na lokalną oraz szerszą społeczność, sponsorujemy wiele przedsięwzięć związanych z branżą IT zarówno w Polsce jak i za granicą. Swoim patronatem w 2021 roku objęliśmy aż dwa hackathony – organizacji BEST Hacks na Politechnice Wrocławskiej oraz CodersCamp. Nasi developerzy byli mentorami uczestników, poprowadzili także swoje webinary. Wrocławskie Dni Informatyki to kolejne wydarzenie, na którym byliśmy bardzo aktywni. Dbając o ducha informatycznej rywalizacji, w trakcie wspomnianych wydarzeń zorganizowaliśmy również konkursy z wyjątkowo atrakcyjnymi nagrodami, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. W tym roku nie zwalniamy – przeciwnie, mamy już za sobą fascynującą konferencję zorganizowaną wraz z Politechniką Opolską i wiele planów na najbliższą przyszłość!Na celowniku mamy również zagraniczne eventy, dlatego zostaliśmy sponsorem Scaling Agile Summit organizowanego przez Software Leipzig. Cieszymy się, że dzięki naszemu położeniu we Wrocławiu blisko niemieckiej granicy możemy być tak blisko naszych Klientów – również osobiście. Reprezentacja VM.PL pojawiła się w związku z tym również na IT-Unternehmertag, gdzie nawiązaliśmy bardzo interesujące znajomości oraz pokazaliśmy możliwości naszej firmy. A skoro o osobistej obecności mowa, warto wspomnieć o Jakubie Orczyku, naszym Head of Sales and Consulting, który nie tylko spędza znaczną część roku za granicą odwiedzając Klientów VM.PL, ale także w zeszłym roku podzielił się swoim wieloletnim doświadczeniem i ekspertyzą na konferencji organizowanej przez Coders Lab.


 

Pielęgnując bliskie relacje z naszymi zagranicznymi partnerami biznesowymi inwestujemy w edukację. W VM.PL pracuje wielu native speakerów nauczających języka niemieckiego, angielskiego, a od niedawna oferujemy naszym pracownikom lekcje języka francuskiego oraz hiszpańskiego. Ponieważ niemiecki jest dla nas niezwykle ważny, zorganizowaliśmy również dodatkowe kursy dedykowane stricte branży IT, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych, również spoza naszej organizacji. Inicjatywa została przyjęta bardzo ciepło, dlatego postanowiliśmy ją kontynuować w najbliższym czasie.

Bardzo ważne jest dla nas angażowanie się w akcje charytatywne, z własnej inicjatywy zorganizowaliśmy kurs Java, z którego przychód w całości został przekazany na Dom Dziecka w Obornikach Śląskich. Wsparliśmy go również świątecznie – miło mieć świadomość, że mamy swój wkład w toczący się tam aktualnie remont. Odzew wewnątrz naszej organizacji upewnił nas w poczuciu, że członkowie #VMteam chcą pomagać, dlatego planujemy jeszcze więcej tego typu działań. 

W trakcie prawie 18-letniej historii VM.PL w tym ostatnim czasie odnotowaliśmy niezwykle szybki wzrost, co stanowiło nie lada wyzwanie, ale mamy poczucie, że podołaliśmy, aczkolwiek wciąż planujemy sięgać po jeszcze więcej, zatem trzymajcie za nas kciuki!

Kategoria: Aktualności


Design, Development, DevOps czy Cloud – jakiego zespołu potrzebujesz, aby przyspieszyć pracę nad swoimi projektami?
Porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami.

Jakub Orczyk

Członek zarządu / Dyrektor sprzedaży
VM.PL

Zamów bezpłatną konsultację
kuba (1)