2023

2023 w skrócie – co wydarzyło się w VM z perspektywy biznesu, podróży, wyróżnień i wydarzeń

/ 22.01.2024 Aktualności

Rok 2023 był czasem pełnym wyzwań, licznych podróży, ukierunkowanym na rozwój naszych pracowników oraz obfitym w ciekawe wydarzenia firmowe. Przeszliśmy wymagający proces certyfikacji ISO; zostaliśmy laureatami prestiżowych nagród cenionych na całym świecie; rozpoczęliśmy nowe, ciekawe projekty biznesowe; dzieliliśmy się wiedzą z innymi w czasie licznych konferencji – było intensywnie! Podsumujmy zatem najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia VM.PL. 

Jesteśmy laureatami Diamentów Forbesa 2023 

W minionym roku VM znalazł się w gronie laureatów jednej z najbardziej prestiżowych nagród biznesowych – Diamentów Forbesa 2023. Jest to ranking tworzony przez magazyn Forbes, który wyłania firmy o pozytywnych ocenach wiarygodności i najbardziej dynamicznym wzroście wartości w ciągu ostatnich 3 lat. Ranking opiera się na szwajcarskiej metodzie wyceny wartości firmy, która łączy wartość wiedzy branżowej i inwestycji, gdzie firmy są rozpoznawane na podstawie poziomu sprzedaży, dochodu netto, wartości aktywów trwałych lub poziomu inwestycji. 

Otrzymaliśmy tytuł Gazele Biznesu 

Zostaliśmy również laureatami rankingu Gazele Biznesu publikowanego przez Puls Biznesu. Tym samym znaleźliśmy się w gronie małych i średnich firm, które w ostatnich latach odnotowały stały wzrost. Ten znaczący sukces nie byłby możliwy bez naszych wspaniałych pracowników i partnerów biznesowych. 

Uzyskaliśmy certyfikaty ISO 27001 i 9001 

Uzyskanie certyfikatów ISO 27001 i 9001 dało nam pewność, że standardy, które wprowadziliśmy, spełniają międzynarodowe normy. Proces certyfikacji został przeprowadzony przez niemiecką instytucję certyfikującą, aby się upewnić, że nie pominiemy żadnego ważnego dla naszych klientów aspektu (90% przychodów generujemy od niemieckojęzycznych klientów, którzy stawiają na doskonałość). Dzięki temu będziemy jeszcze lepiej wspierali naszych klientów w pozyskiwaniu przez nich nowych kontraktów zarówno w przetargach jak i w zamówieniach prywatnych.   

Norma ISO 9001 zapewnia ramy dla organizacji do ustanawiania, wdrażania i utrzymywania procesów i procedur mających na celu konsekwentne dostarczanie wysokiej jakości produktów lub usług swoim klientom i interesariuszom. Norma ISO 27001 jest bardzo cenna dla nas, ponieważ pomaga chronić poufne informacje, ograniczać zagrożenia bezpieczeństwa i budować zaufanie wśród interesariuszy. Uzyskanie certyfikatu ISO 27001 jest wyraźnym sygnałem zaangażowania naszej organizacji w ochronę zasobów informacyjnych i zapewnienie poufności, integralności i dostępności wrażliwych danych. 

VM w podróży 

Przejechaliśmy setki kilometrów, aby osobiście spotkać się z naszymi klientami oraz potencjalnymi klientami. Celem tych spotkań było upewnienie się, że ich oczekiwania zostały prawidłowo zrozumiane oraz budowanie silnej współpracy z klientami i ich zespołami. Dokładamy wszelkich starań, aby budować wzajemne zaufanie, w rezultacie w ubiegłym roku pojechaliśmy odwiedzić naszych klientów w takich miastach jak Berlin, Monachium, Drezno, Heidelberg, Bochum, Ingolstadt, Munster, Bonn, Oldenburg, Essen, Dingolfing, Chemnitz, Regensburg, Lipsk, Chemnitz, Stuttgart, Halle, Reutlingen, Ettlingen, Salzburg, Mannheim, Warszawa, Kraków, Karlsruhe, Lüneberg, Kiel, Hamburg, Wiesbaden, Hof, Wurzburg, Zurych, Solingen. 

Konferencje biznesowe 

Spotkania biznesowe nie były jedynymi powodami, dla których podróżowaliśmy. W celu poszerzenia wiedzy o rynku, nowych sektorach czy dzielenia się naszymi rozwiązaniami technologicznymi uczestniczyliśmy w wielu konferencjach. 

Byliśmy obecni na targach w Hanowerze (Hannover Messe) – w wiodącym wydarzeniu w dziedzinie technologii przemysłowych. Rozmawialiśmy o tym, jak można poradzić sobie z legacy code, jak przeprowadzić cyfrową transformację i jak napędzać rozwój firmy. 

Odwiedziliśmy Wiedeń, aby uczestniczyć w B2B Software Days. Czekały na nas konferencje, inspirujące warsztaty i owocne spotkania biznesowe, a wszystko to było zorganizowane zgodnie z zasadami zielonego wydarzenia – zespół organizatorów był zaangażowany w zmniejszanie wpływu tego wydarzenia na środowisko i promowanie zrównoważonych praktyk wśród uczestników. 

Nasi przedstawicieli pojechali również do Essen na E-world energy & water – europejskie wydarzenia branży energetycznej.  

Po raz trzeci byliśmy obecni na Silicon Saxony Day w Dreźnie. Silicon Saxony Association jest jednym z największych niemieckich i europejskich klastrów mikroelektroniki i IT. Bez wątpienia był to owocny czas pełny wymiany wiedzy społeczności high-tech. 

Nasz Head of Technology Consulting był prelegentem na konferencji FinTech w Zurychu. Ogromna dawka wiedzy od wiodących dostawców usług IT w zakresie nearshoringu w oparciu o konkretne case studies. 

VM sponsorem wydarzeń  

W marcu wzięliśmy udział w Akademickich Targach Pracy organizowanych na Politechnice Wrocławskiej, była to 38. edycja wydarzenia, my jesteśmy obecni już od dobrych kilku lat. Członkowie zespołu rekrutacji opowiadali o naszym software housie, jak pracujemy i przekazali wskazówki na co zwrócić uwagę stawiając pierwsze kroki na rynku pracy IT. 

Po raz drugi byliśmy sponsorami konferencji Devoxx w Krakowie, gdzie ponad 2000 osób z różnych krajów spotkało się na największym evencie dedykowanym programistom Java w Polsce. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za inspirujące 3 dni rozmów. 

Rozwój pracowników – szkolenia, certyfikaty, gildie i webinary 

W 2023 roku nasi programiści poszerzali swoją wiedzę w zakresie rozwiązań chmurowych, z owocnym skutkiem – uzyskali certyfikaty AWS Cloud Practitioner oraz AWS Certified Solutions Architect – Associate. Project Managerowie również poszerzali swoje kompetencje i uzyskali certyfikację Professional Scrum Master I

Dodatkowo zapewniliśmy naszym programistom uczestnictwo w konferencjach technologicznych takich jak Confitura, DevOxx, .NET Developer Days, NG Poland

Wewnętrznie zorganizowaliśmy szkolenie w zakresie frameworku Spring, który poprowadził nasz developer, a także w temacie Reacta. W zakresie kompetencji miękkich odbyło się szkolenie z trenerką Anitą Przybył, dotyczące syndromu oszusta. 

Nie zabrakło też webinarów – “Agile i zarządzanie projektami” oraz “Poprawność polityczna w języku obcym”. Więcej na temat roli metodologii Agile dowiesz się z naszego artykułu.

Prężnie rozwijaliśmy regularne spotkania gildii Java (wzorce strukturalne; testy parametryzowane; wzorce programowania) oraz softskillowej (dotyczyły m.in. tematów związanych z asertywnością, improwizacją).

Eventy firmowe  

Nasz kalendarz eventowy był mocno napięty! Zadbaliśmy o liczne okazje do integracji naszych pracowników, zarówno jeśli chodzi o spotkania wewnątrz zespołów, jak i całego VM teamu. Zebraliśmy poniżej te najważniejsze: 

 • Wyjazd na narty do Zieleńca 
 • Turniej Ping Ponga 
 • Kurs samoobrony z okazji Dnia Kobiet 
 • Powitanie wiosny w biurze 
 • Gotowanie online – kuchnia meksykańska 
 • Turniej piłkarzyków 
 • Kurs na sternika motorowodnego 
 • Dzień czekolady 
 • Rajd rowerowy w dolinie Baryczy 
 • Festiwal tostów 
 • Turniej piłkarski 
 • Gotowanie online – kuchnia indyjska  
 • Mikołajki dla dzieci pracowników 

Pomagamy innym 

W minionym roku zaplanowaliśmy kilka akcji charytatywnych. Zaprosiliśmy dzieci z Domu Dziecka w Obornikach Śląskich na nasz firmowy piknik z okazji Dnia Dziecka. Zapewniliśmy liczne atrakcje z profesjonalnymi animatorami, w tym malowanie twarzy, gry zręcznościowe, balonowe zoo czy warsztaty sadzenia roślin.  

Nasi aktywni sportowo (ale nie tylko!) pracownicy wzięli udział w Biegu Firmowym, aby wesprzeć podopiecznych Fundacji Everest. Udało nam się zebrać 4 drużyny, co oznacza, że zaangażowało się aż 20 osób! To był wspaniały czas spędzony w ramach pracy zespołowej w sportowej atmosferze mającym na celu zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację potrzebujących. 

Wsparliśmy również fundację Koci Zakątek, tutaj inicjatywą wykazał się nasz developer, który zaprojektował i stworzył samodzielnie kalendarz VM-owy na Nowy Rok. Uzbierane środki zostały przekazane na rzecz fundacji. 

Zorganizowaliśmy u nas w biurze również kiermasz charytatywny, z którego fundusze przekazaliśmy na stowarzyszenie mali braci Ubogich. Nasi pracownicy zaangażowali się w 100%, chętnie wzięli udział w inicjatywie.  

Patrząc wstecz – rok 2023 był bardzo intensywny. Nie zwalniamy tempa i mamy nadzieję, że obecny 2024 rok przyniesie nam dużo pozytywnych doświadczeń; nowych projektów biznesowych; spotkań integracyjnych; rozwoju – tego sobie życzymy. 😉 Trzymajcie kciuki! 

Kategoria: Aktualności


Katarzyna Bernat
Katarzyna Bernat Marketing Specialist

Design, Development, DevOps czy Cloud – jakiego zespołu potrzebujesz, aby przyspieszyć pracę nad swoimi projektami?
Porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami.

Jakub Orczyk

Członek zarządu / Dyrektor sprzedaży
VM.PL

Zamów bezpłatną konsultację
kuba (1)