Rozwój aplikacji klient-serwer służącej do optymalizacji produkcji półprzewodników

Mainboard - 2
Kategoria:
Back-end solution, Front-end solution
Branża:
Półprzewodniki
Miasto:
Drezno, Niemcy
Model:
Team Outsourcing
Model płatności:
Time & Materials
Czas trwania:
Od lipca 2017

Przebieg

W tym czasie postanowiliśmy zaoferować firmie długoterminowe wsparcie ich projektu. W krótkim czasie udało nam się skompletować wykwalifikowany zespół programistów specjalizujących się w technologiach C# i .NET. Wszyscy mogli poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w programowaniu oraz biegłą znajomością języka angielskiego. Wybrany zespół dobrze odpowiadał wymaganiom klienta.

W lipcu 2017 roku dołączyliśmy do pracy nad projektem. Od samego początku nasi programiści regularnie odwiedzali klienta – najpierw co dwa tygodnia, a następnie (do dziś) średnio raz w miesiącu. Dzięki temu zespoły miały możliwość dobrze się poznać, a wdrożenie przebiegło sprawnie i efektywnie.

Współpraca układa się pomyślnie. W projekcie skupiamy się przede wszystkim na usprawnieniu kodu i architektury istniejącej aplikacji Windows. Oprócz tego tworzymy nowe funkcjonalności wymagane przez klientów firmy i zapewniamy solidne wsparcie merytoryczne dla niemieckiego zespołu.

Herstellung von Halbleitern
Maschine produziert Halbleiter

Co robimy?

 • Rozwój aplikacji Windows do produkcji półprzewodników
 • Projektowanie i wdrażanie nowych funkcjonalności:
  • Nowe typy wizualizacji danych klientów
  • Implementacja nowych modeli i metryk
 • Poprawa jakości kodu i zmniejszenie długu technicznego
  • Refaktoryzacja kodu na dużą skalę wraz z optymalizacją pamięci przy użyciu zasady kompozycji ponad dziedziczeniem
  • Migracja .NET 4.7 do .NET core (w tym zmiana WCF na GRPC)
  • Poprawa stabilności importu danych
  • Reengineering istniejących wykresów poprawiający wydajność i dodających nową funkcjonalność
 • Tworzenie nowych funkcjonalności wymaganych przez klientów
 • Wspieranie zespołu w procesach technologicznych WPF, WCF
 • Dzielenie się swoimi kompetencjami (organizacja szkoleń wewnętrznych)
drei Männer schauen auf den Monitor. Einer von ihnen zeigt mit dem Finger auf den Bildschirm.

Rezultat

Współpraca z nami pozwoliła klientowi znacząco rozwinąć swój długotrwały projekt. Docelowo nowo wdrożone moduły zastąpią istniejące. Nowa architektura zapewnia lepszą modułowość, rozszerzalność i testowalność. W ten sposób gwarantuje większą trwałość pod względem integracji nowych funkcji i pomaga utrzymać ogólną wyższą jakość.

Dzięki wysokim kompetencjom oraz dużemu zaangażowaniu naszego zespołu, firma jest w stanie przede wszystkim szybciej planować i wdrażać istotne zmiany w swoim systemie. Ponadto może odtąd sprawniej i bardziej dokładnie reagować na zapotrzebowanie swoich klientów.

W rezultacie wszystkie te działania wzmocnią pozycję klienta na rynku jako wiodącego dostawcę oprogramowania wspomagającego produkcję mikroprocesorów.

Wyzwanie

Nasz klient od kilkudziesięciu lat swojego istnienia rozwija oprogramowanie wspierające proces produkcji urządzeń półprzewodnikowych. Swoje produkty dostarcza wiodącym producentom na świecie.

W ostatnim czasie firma doszła do wniosku, że elementy ich systemu muszą zostać znacząco ulepszone, przystosowane do nowych standardów. Szybko okazało się, że bazując tylko na własnych zasobach projekt rozwijał się w niezadowalającym tempie. Zespół potrzebował nowych specjalistów C# i .NET, którzy mogliby wesprzeć i przyspieszyć cały proces. Znalezienie programistów z odpowiednim doświadczeniem i umiejętnościami na lokalnym rynku niespodziewanie okazało się trudne i czasochłonne.

Wywiad z klientem

Więcej o doświadczeniu we współpracy z nami oraz swoich wrażeniach w pracy w modelu Nearshoring opowiada nasz klient w poniższym podcaście.

Nearshoring – Qualitätserhalt statt Sparmodell – mit Martin Rößiger

 

Od klienta

„Powiększyliśmy nasz zespół rozwoju oprogramowania z pomocą VM.PL. Wspierali nas w każdym aspekcie tak, że nowy zespół mógł bardzo szybko się wdrożyć. Świetna współpraca!”

Martin Rößiger
VP Software Development
Wiceprezes ds. rozwoju oprogramowania

Technologie

c-sharp
Logo WCF Framework
WPF Framework

Klient

Firma z Drezna będąca wiodącym dostawcą rozwiązań do optymalizacji i kontroli procesów w najnowszych technologiach półprzewodnikowych. Założona ponad dekadę temu, dynamicznie się rozwija. Aktualnie posiada klientów oraz przedstawicieli na całym świecie – Europie, Stanach Zjednoczonych oraz w Azji. Ich siłę stanowi międzynarodowym, interdyscyplinarny i doświadczony zespół specjalistów.

Trzy kobiety wpisują kod pin do bankomatu.

Model DL ograniczający utratę klientów dla jednego z największych banków w Europie

Design, Development, DevOps czy Cloud – jakiego zespołu potrzebujesz, aby przyspieszyć pracę nad swoimi projektami?
Porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami.

Jakub Orczyk

Członek zarządu / Dyrektor sprzedaży
VM.PL

Zamów bezpłatną konsultację
kuba (1)