VM.PL
Czytaj więcej

Szczegóły projektu

Kategoria:
Back-end solution, Front-end solution
Branża:
IT Services & Consulting
Miasto:
Ettlingen (Niemcy) i Wels (Austria)
Model współpracy:
Team Outsourcing, Project Outsourcing
Model płatności:
Time & Materials
Czas trwania projektu:
od listopada 2021 roku

Wyzwanie

Nasza współpraca z oxaion From Aptean rozpoczęła się w listopadzie 2021 roku. Naszym zadaniem była migracja danych z RPG do Javy 11. Zadanie wymaga nie tylko dostarczenia końcowego systemu w nowym języku, ale wiąże się również z koniecznością szczegółowego zapoznania się z pierwotnymi wersjami bibliotek (zbiór metod i funkcji oprogramowania) każdego z klientów. Ponadto wyzwaniem jest praca z systemem AS/400, który powstawał przez lata.

Przebieg

W początkowej fazie nad projektem pracowało 3 deweloperów. Aktualnie zespół VM.PL liczy 15 osób, a w jego skład, oprócz deweloperów, wchodzą: Project Manager, konsultant oraz Customer Success Manager.

Systematycznie wprowadzamy usprawnienia do systemów klienta wymagających przeniesienia na nowsze technologie. Jesteśmy w stałym kontakcie z klientem za pośrednictwem komunikatorów i przy okazji zdalnych spotkań.  Pod koniec września pojechaliśmy również po raz kolejny odwiedzić naszego klienta w jego siedzibie, żeby porozmawiać na żywo i zintegrować się z zespołem. Staramy się średnio raz na kwartał spotkać z klientem stacjonarnie, aby w ten sposób budować relację, wzmacniać wzajemne zaufanie i omawiać dokładnie przebieg projektu.

Szczególnie istotna i pomocna w płynnym przebiegu projektu jest znajomość języka ojczystego naszego klienta. Zespół VM.PL komunikuje się z klientami w języku niemieckim, co znacząco wpływa na jakość i tempo pracy, wzajemne zrozumienie i atmosferę.

Obecnie, oprócz pracy na rzecz klienta, współpracujemy także z klientami końcowymi, czyli firmami, dla których działamy razem z oxaion From Aptean. Zapewniamy w tym polu usługi consultingowe i pomagamy wypracować optymalne rozwiązania dla poszczególnych klientów końcowych.

Rezultat

Dzięki sprawnej i efektywnej komunikacji z klientem, projekt nieustannie się rozwija, a współpraca jest silna i oparta na wzajemnym zaufaniu. Dzięki temu możemy wspólnie pracować na rzecz klientów końcowych. 

Nasza kooperacja z klientem przebiega bardzo dobrze i bazując na pozytywnych doświadczeniach cieszymy się na dalszą współpracę. 

 

Technologie

Klient

Firma oxaion From Aptean jest jednym z liderów technologicznych w zakresie oprogramowania biznesowego dla średnich przedsiębiorstw w przemyśle i handlu hurtowym. Rozwiązania firmy jako dostawcy niestandardowego oprogramowania ERP charakteryzują się maksymalnym zbliżeniem do wymagań procesowych i aplikacyjnych ich grup docelowych w przemyśle maszynowym, handlowym i branżach takich jak medyczna czy motoryzacyjna. Oprogramowanie ERP firmy oxaion jest dostępne w wielu wersjach językowych, dlatego może być używane w różnych krajach.

Witryna klienta: https://www.oxaion.de/unternehmen/aptean-gruppe

Bardzo chętnie odwiedzimy Cię w Twoim biurze. Pozwoli nam to osobiście poznać Twoje potrzeby oraz przedstawić Ci możliwości i korzyści naszej potencjalnej współpracy.

Jakub Orczyk
Członek zarządu / Dyrektor sprzedaży
VM.PL
Jakub Orczyk

Umówmy się na spotkanie!

Z przyjemnością odwiedzimy Cię w Twoim biurze. Pozwoli nam to osobiście przedyskutować możliwości i korzyści współpracy.

Jeśli chcesz się z nami umówić na spotkanie, zostaw wiadomość. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia dogodnego terminu.

* Prosimy wypełnić wszystkie obowiązkowe pola.
Umówmy się na spotkanie!